5 Temmuz 2022 Salı
SEÇKİN KOLEJİNDE KODLAMA HAFTASI ETKİNLİKLERİ

SEÇKİN KOLEJİNDE KODLAMA HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Özel Seçkin Koleji'nde 5-20 Ekim Uluslararası Kodlama Haftası etkinlikleri kapsamında Robotik kodlama dersinde veliler, çocukların yaptıkları çalışmaları yakından inceleyerek kendileri de kodlama yaptılar.

Özel Seçkin Kolejinde gerçekleştirilen kodlama etkinliğinde Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri gelişen teknoloji ile küçük yaşta kodlamaya giriş yapan öğrencilerin evde de bu etkinlikleri devam ettirebilmeleri için velilere kodlama hakkında bilgiler verdi. Etkinlikte, öğrencilerin aileleriyle birlikte evde bilgisayar başında daha nitelikli zaman geçirmesi ve ailelerin öğrencilere bilinçli bir şekilde yardımcı olmaları hedeflendi. Yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikte veliler, kodlama yaparken keyif aldılar.

Özel Seçkin Koleji Genel Müdürü Uğur Çekici, “Okul olarak problem çözen bir neslin yetişmesini sağlamak, teknolojiyi üreten, geleceği şekillendirecek bir nesil yetiştirmek adına eğitim sistemimizde kodlama derslerine yer vererek ,kodlama öğrenmenin yeni bir dil olduğuna inanmaktayız ve öğrencilerimizi bu yeni dili öğrenme süreciyle erken yaşta tanıştırarak farklılık yaratan bireyler olmalarını hedeflemekteyiz. Bu eğitimleri verirken öğrencilerimize algoritmik (sistematik) ve tasarım odaklı düşünme mantığını anlatmaktayız. Böylece öğrencilerimiz karşılaştıkları problemlerin olası çözümlerine, verileri doğru ve etkili bir biçimde analiz ederek ulaşma becerilerine sahip olmaktadır.” dedi.

17.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz