1 Ekim 2020 Perşembe
TAHMAZOĞLU, “ÜLKE OLARAK DERİN ÜZÜNTÜ İÇERİSİNDEYİZ”

TAHMAZOĞLU, “ÜLKE OLARAK DERİN ÜZÜNTÜ İÇERİSİNDEYİZ”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 şiddetinde yaşanan depremdeki can kayıplarından dolayı derin üzüntü duyduklarını belirtti.

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak her zaman depremzede vatandaşların yanında olduklarını ve ihtiyaç duyulması halinde deprem bölgesine gönderilmek üzere ŞAHKUT ekibini hazır beklettiklerini ifade etti.

GÖREVE HAZIRIZ

Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu “Elazığ merkezli yaşanan 6.8’lik deprem sonrası Elazığ başta olmak üzere depremden etkilenen Gazişehrimize ve çevre illerde bulunan bütün kardeşlerimize geçmiş olsun diyorum. Millet olarak bundan öncede böylesi afetleri birlik ve dayanışma içerisinde atlattık. Şu anda da ülkemiz tek yürek oldu, yaraların sarılması için büyük bir mücadele veriliyor. Şahinbey Belediyesi olarak afet bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarının sarılması noktasında, ilgili kurumlarla koordinasyon halinde üzerimize düşen sorumluluğu almaya hazırız. Deprem bölgesinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, enkaz altında olduğu bildirilen vatandaşlarımız için sevindirici haberler gelmesini diliyorum ” dedi.

PROVAKASYONLARA GELMEYİN

Başkan Mehmet Tahmazoğlu deprem günü bazı provokatörlerin yine iş başında olduğunu belirterek, “Yaşanan üzücü olayda bazı kendini bilmez kişiler tekrar deprem olacağı yönünde mesaj göndererek vatandaşlarımızın paniğe kapılmasına neden olmuştur. Bu provokatörlerle ilgili Emniyet Müdürlüğümüz gerekli çalışmaları yaparak, vatandaşlarımızın paniğe kapılmasına neden olan kişileri yakalamış gerekli işlemleri yapmışlardır. Emniyet birimlerimize teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmalarını ve bu tür yalan yanlış bilgilendirmelere itibar etmemelerini istiyoruz” diye konuştu.

26.01.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz