20 Ocak 2019 Pazar
"Türkiye 3. dünya ülkesi değildir"

"Türkiye 3. dünya ülkesi değildir"

Ak Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeybatısında bulunan Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik yaptığı Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili bir mesaj yayınlayarak, "Allah'ım ordumuzun ve tüm güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun, muzaffer eylesin" dedi. 

Türk Silahlı Kuvvetlerince, hudut güvenliği, huzur ve barışın temini ve bölgede istikrarı sağlamak, Sivil ve masum insanların zarar görmemesi ve Suriye’nin toprak bütünlüğü hassasiyetiyle Afrin'de PKK/KCK/PYD-YPG VE DEAŞ’e mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve sınır bölgemizdeki terör koridorunu yok etmek, dost ve kardeş bölge halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’yla ilgili bir mesaj yayınlayan Ak Parti Şehitkâmil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, "yurdundan edilmiş yavruların, zulüm gören mazlumların, hakkını hukukunu korumak için sefere çıkan ordumuzun kahraman Mehmetçiğimizin dualarla yanında olacağız. Rabbim, her daim milletimizi ve ümmetimizi muzaffer eylesin"dedi. Türkiye Cumhuriyeti'nin kendisine yönelik her türlü tehdidi bertaraf etmeye kararlı ve muktedir olduğunu vurgulayan Başkan Mehmet Yılmaz, "Türkiye artık üzerinde planlar yapılacak oyunlar oynanacak üçüncü dünya ülkesi değildir. Devletimizin meşru müdafaa hakkı olarak başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın tek hedefi bölgeyi kana bulayan, mazlumlara zulmeden eden ve ülkemizi tehdit eden terör örgütleri ve teröristlere karşıdır" dedi.

"Türk milleti, şehitlerimizin kanıyla sulanan bu topraklar üzerinde oynanan alçak oyunların farkındadır" diyen Başkan Mehmet Yılmaz, "Ülkemize karşı yapılan bu sinsi planlar kahraman Türk ordumuzun mücadelesi ile bir kez daha bertaraf edilecektir. Ülkemizin bekası, şehitlerimizin kanı, mazlumların ve masumların feryadı için Allah'ın izniyle ordumuz bu harekattan zaferle çıkacaktır.” dedi.

23.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz