24 Mayıs 2019 Cuma
TÜRKİYE’YE GAZİANTEP POLİSGÜCÜ MORALİ

TÜRKİYE’YE GAZİANTEP POLİSGÜCÜ MORALİ

Açık Alan Hokeyi Avrupa Kulüpler Şampiyonası Gaziantep Polisgücü ev sahipliğinde Türkiye’de yapılacağının açıklayan Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan kararın Türkiye’nin hokey alanında dünyada ulaştığı noktanın en önemli göstergesidir dedi.

Gaziantep Polisgücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan’da kararın Türkiye için büyük önem taşıdığını ve Gaziantep Polisgücü Sporun gerek kadın gerek erkeklerde 2019 yılında Türkiye’ye yeni şampiyonluklar kazandıracağını ifade etti.

Son yıllarda Avrupa Şampiyonluğuna abone olan ve elde ettiği başarılarla Türkiye’yi sürekli gururlandıran Gaziantep Polisgücü ev sahipliğinde Açık Alan Avrupa Kulüpler Şampiyonası C3 7-10 Temmuz 2019 tarihleri ülkemizde yapılacak. Açık Alan Avrupa Kulüpler Şampiyonası C3’e katılacak takımlar daha sonraki tarihte Avrupa Hokey Federasyonu tarafından açıklanacak. Gaziantep Polisgücü ev sahipliğinde, Alanya’da yapılacak şampiyona ile ilgili bir açıklama yapan Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan; Türk Hokeyinin son yıllarda yakaladığı ivme ve özellikle son iki yıldır ülkemizde gerçekleştirdiğimiz başarılı uluslararası organizasyonlar, Avrupa Hokey Federasyonu ve diğer ülke federasyonları tarafından takdirle karşılanmıştır. İnanıyorum ki bir organizasyonu daha en mükemmel şekilde gerçekleştireceğiz. Ülkemizi bu kategoride temsil edecek olan, Gaziantep Polisgücü Spor Kulübümüzün Başkan ve tüm kurul üyelerini en içten dileklerimle şimdiden kutluyor ve temsilcimizin şampiyon olarak bir üst klasmana yükselmesini ümit ediyorum ’’ dedi.

 

TÜRKİYE’NİN HOKEY GURURU GAZİANTEP POLİSGÜCÜ

Gaziantep Polisgücü kadın ve erkek takımlarının Avrupa ve dünyada bilinirliliği en fazla takımlar arasında yer aldığını ifade eden Gaziantep Polisgücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan Avrupa Şampiyonasının Türkiye’ye alınmasının önemli bir olay olduğunu ve Gaziantep Polisgücünün şampiyonaya en iyi şekilde ev sahipliği yapacağına inandıklarını ifade ederek “Uzun yıllardır Türkiye’yi Avrupa’da temsil eden kadı ve erkek takımlarımız başarıdan başarıya imza atarken bu yıl Açık Alan Hokeyi Avrupa Kulüpler Şampiyonası Gaziantep Polisgücü ev sahipliğinde Türkiye’de yapılacak olması önemli bir şans. Türkiye Hokey Federasyonu Başkanımız Sadık Karakan ve ekibinin yoğun temasları, kulübümüzün elde ettiği başarılar böyle bir şampiyonanın ülkemize verilmesinde önemli etken olmuştur. Aynı tarihlerde erkek takımımız Avrupa Şampiyonası için Alanya’da mücadele ederken kız takımımız da Ukrayna’nın Boryspıl kentinde gerçekleştirilecek olan Açık Alan Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonasında mücadele edecektir. Her iki takımımızın Türkiye’ye iki şampiyonluk kupası kazandıracağına inanıyoruz. Şampiyonanın Türkiye’ye verilmesinde emeği geçenleri kutluyor, takımımızın başarısı için bizlere destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz” dedi.

27.09.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz