21 Mayıs 2018 Pazartesi
Ünlü Yönetmen Zaim’den Rektör Gür’e ziyaret

Ünlü Yönetmen Zaim’den Rektör Gür’e ziyaret

Yeni sinema filmi Flash Bellek için saha araştırması yapmak üzere Gaziantep’te bulunan Ünlü Yönetmen Derviş Zaim, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’ü makamında ziyaret etti.

Aralarında Tabutta Röveşata, Filler ve Çimen ile Balık da bulunan birçok ödüllü filme yönetmenlik yapan Yazar – Yönetmen Derviş Zaim’i Gaziantep Üniversitesi ile ilgili bilgi veren Rektör Prof. Dr. Ali Gür, 52 bin öğrencisi bulunan Gaziantep Üniversitesi’nin, güçlü bir eğitimin yanı sıra, sosyal ve kültürel anlamda da öğrencilerine önemli imkanlar sunduğunu kaydetti. Rektör Gür, “Mavera Kongre Sanat Merkezimiz, gerek sahne donanımı, gerekse diğer fiziki özellikleriyle Türkiye’de az sayıda merkezin sahip olduğu imkanlara sahip. Salonumuz ulusal ve uluslar arası birçok sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapıyor” dedi.

Yönetmen Zaim de gerek eğitim, gerekse sanatsal etkinliklerin yoğunluğundan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektör Gür’ü kutladı. GAÜN Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali Eminoğlu’un da bulunduğu ziyarette Rektör Prof. Dr. Ali Gür, Yönetmen Derviş Zaim’e çeşitli hediyeler takdim etti.

21.04.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz