29 Mart 2023 Çarşamba
Uzer’den 10 Kasım mesajı

Uzer’den 10 Kasım mesajı

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 80’inci ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yıldönümünde saygıyla anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, vatanına ve milletine çok yüce duygularla bağlı büyük bir kahramandı. Mustafa Kemal, vatan müdafaasını her şeyin üzerinde tutan, maddi ve manevi tüm varlığını çok sevdiği milletine adamış bir devlet adamı ve komutandı. Türk milleti, tarihi boyunca Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük kahramanlar sayesinde nice zorlukları aşarak bu günlere kadar gelmiştir. Bunun en son örneği, 15 Temmuz gecesidir. Türk milleti, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde bu ülkenin ve milletin huzuruna, istikrarına, istiklaline, meşru yönetimine, seçilmiş meclisine ve iradesine yönelen ihanet hareketini boşa çıkararak, kararlılığını ve kahramanlığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir" dedi.

Uzer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk milletine öncülük eden, milletin iradesinden güç alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi varlığı, idealleri ve emanetleri millet vicdanında her zaman yaşayacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ü 80’inci ölüm yıldönümünde rahmet ve minnetle yad ediyorum.”

8.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz