24 Haziran 2018 Pazar
Vali Yerlikaya’dan kan bağışına destek

Vali Yerlikaya’dan kan bağışına destek

Bu sene 8'incisi düzenlenen geleneksel kan bağışı kampanyasına Vali Ali Yerlikaya da katıldı.

Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi ve Kızılay Doğu Akdeniz Bölgesi Kan Merkezi Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında düzenlenen “Gönüllü Kan Bağışı Kampanyası” Demokrasi Meydanında başlatıldı.

Bu sene 8'incisi düzenlenen geleneksel kan bağışı kampanyasına Vali Ali Yerlikaya da katıldı.

Kan bağışı için kurulu stantların bulunduğu 15 Temmuz Demokrasi Meydanına eşi Hatice Nur hanımefendiyle birlikte gelen Vali Ali Yerlikaya’yı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu karşıladı.

Daha sonra birlikte kan verme standına geçen Vali Yerlikaya burada kan bağışçısı bilgilendirme formunu doldurdu.

Görevli olan doktorlar tarafından genel durumu değerlendirilen Vali Yerlikaya kan basıncı ve nabzı ölçülerek, kan sayımı için küçük bir örnek alınmasının ardından bir ünite kan bağışında bulundu.

Kızılay tarafından Vali Yerlikaya’ya verdiği destekten ötürü plaket takdim edilmesinin ardından alandaki stantları da ziyaret eden Vali Yerlikaya kan vermenin önemine işaret ederek “Şahinbey Belediyesi ve güzide kurumlarımızdan birisi olan Kızılayı tebrik ediyor, bu anlamlı kampanyaya emeği geçen, katkı sunan ve bağışta bulunan herkese teşekkür ediyorum. Herkesi bu kampanyaya destek vermeye davet ediyorum.” dedi.

17.05.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz