8 Şubat 2023 Çarşamba
MEMLEKETİN YENİ SİYASİ DİNAMİKLERE İHTİYACI VAR

Veysel KARAYILAN

MEMLEKETİN YENİ SİYASİ DİNAMİKLERE İHTİYACI VAR

Memleketin yeni dinamiklere ihtiyacı var (Gaziantep, Nizip, Karkamış)

Vatandaş yozlaşmış siyasetten, siyasetçiden, yanlışlardan çifte standart uygulamalardan, memlekette mühim şahısların ziyaret paylaşımlarından bıktı.  Memleketin siyasetçileri havanda su dövüyor.! Zaten bilinenlerle orta sahada top çevirip vakit geçirip gaz almalara devam ediyorlar. İndra gandi siyaseti bitmeli. Eskiden siyasette en temel kriter güven ve başarı idi. Şimdilerde siyaset menfaat kriteri üzerine şekilleniyor

Memleketin siyaset ve adı ticaret olan profiline bakınca,a yrımcılık, çözümsüzlük, söylemsel gösteriş ve koltuk sevdası görünür. Belediye başkanı zengin olursa ilçe başkanıda yolunu bulmalı diye düşünülür. Hatta Belediye başkanı ilçe başkanına senin masrafın oluyor ayda sana bir miktar verelimde diyebilir.

Belediyeler, odalar, iş adamları adam ayırtır. Herkesin kendine göre adamı var. Böyle ayrımcılık olunca da bizim her günümüz uğraşmaktan, didişmekten, siyaset, yolsuzluk, spükülasyon ve bilimum üçkağıtları dinlemekle geçiyor. Esas olan herkese hakkaniyetle yaklaşmaktır.

Unutulmamalıdır ki; Bu topraklar gözünü para hırsı bürümüşlerin, koltuğun bir yerlerine yapışanların sonunu çok gördü. Kazandıkça azgınlaşan, azgınlaltıkça fırsatçılık yapan, koltuk sahibi bulunmaz Bursa kumaşlarını çok gördük. İki makas ağzında, kimine urba, kimine don olmuş.!

İNSANIMIZ VE DEĞİŞMEZ ÜLKEM

Kendi menfaatleri söz konusu olduğu zaman hiçbir ölçü tanımayan insanların arasında yaşıyoruz. Allah bizi sevmeyen insanlardan değil, seviyormuş gibi yapanlardan korusun. Ne demiş Erzurumlu İbrahim Hakkı; İnsana ateşe yaklaşır gibi yaklaş. Ne çok yakın ol ne çok uzak.

Türkiye'de kural değişmez herşey iş işten geçtikten sonra gündeme gelir ve sonrada unutulur. Deprem olunca evlerin sağlamlığı, Yangın olunca uçaklar, itfaiyeler hatırlanır. Hiç bir olaydan ders çıkarıp ileriye dönük bir önlem alınmaz hep ayni tablo. Hiçbir pişmanlık, iş işten geçtikten sonra duyulan pişmanlık kadar acı değildir

11.09.2022 (Veysel KARAYILAN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

SOSYAL MEDYADAKİ DÜNYAMIZ

SEÇİMLERDE NE OLUR

SEÇİMDEN SEÇİME KIYMETİNİZ VAR

MUHALEFET VE SEÇİMLERİMİZ

PARTİLERDE GRUPÇULUK

YENİ YIL

SİYASET VE BEYTÜL MAL

ANADOLU'DA SİYASET'TEKİ KİŞİLER DEĞİŞMEZ

SİYASETTE MAĞDURU OYNAMAK ARTIK TUTMUYOR