6 Aralık 2023 Çarşamba
MUHALEFET VE SEÇİMLERİMİZ

Veysel KARAYILAN

MUHALEFET VE SEÇİMLERİMİZ

Gaziantep'e siyasi olarak baktığımız zaman muhalefet, iktidar partisine olabildiğince kolaylık sağlıyor. Muhalif partiler içeride birbirini yerken bilerek veya bilmeyerek mevcut iktidara avantaj sağlıyorlar. CHP Gaziantep'te iç çekişme devam ederken sadece milletvekili olmak için dolaşan aday adayları var. İyi Parti'de Gaziantep'te parti içi istikrarı sağlayamadı.

Sonuç itibariyle Gaziantep'te başarısız politikalar üreten muhalefet bu sıkıntılı dönemde bile iktidarın başarısına en büyük katkıyı sunuyor. Ak Parti Gaziantep'te başarılı olur mu bilinmez ama muhalefette umutsuz gibi.

Vatandaş tıkanan siyasette umut arıyor. Genelde siyasette üç duygu oya dönüşür; Umut, korku ve öfke. Ve şu anda millette bunlar var. Bakalım hangi duygu umudun işaret fişeği olarak seçimlere yansıyacak.

Görünen o ki bizim buralarda seçimlere partilerden daha çok kişiler etki edecek gibi. Gelecek seçim genelde ve yerelde partilerin değil halkın sevdiği, saydığı ve değer verdiği siyasetçilerin ön planda olacağı anlaşılıyor.

Siyasetin özü yerelde ama ne yazık ki yörede milletvekilleri ve belediye başkanlarına karşı çokta olumlu sözler yok. Vatandaşın yerel siyasetçilerden istediği şey kibir siyasetini terk etmeleri ve millet karşısında mütevazı ve hizmet eden olmaları. Vatandaşın yerel siyasetçilerden talep ettiği tarz bu. Ama bizim siyasetçilerde bu tarz var mı yokmu vatandaş biliyor

Unutmamak gerekir ki; Hayat seçimlerimizden ibarettir. Yaşam, hiçbir zaman bize “en iyi seçimi” hediye etmez. Bu seçimi biz yaparız. En iyiyi kendimiz için biz buluruz. Seçim yapmak sorumluluk almaktır. Herkes kendi seçimini kendisi yapar. Ve her zaman bir ihtimal daha vardır istediklerine ulaşabilmek, istemediklerinden vazgeçebilmek için. Seçim senin. Ya gerçeği seçersin, yada şikayet etmez kabullenmeyi tercih edersin…

15.01.2023 (Veysel KARAYILAN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

GÜNDEMDE NE VAR -SİYASET

GÜZELLİK MERKEZLERİ

TEMAYÜL BİLMECESİ-TEMAYÜL ÖNEMLİMİ

YENİ BİR YEREL YÖNETİM SÖZÜ VERİLMELİ

SEÇİM YAKLAŞINCA

EN BÜYÜK TEHLİKE AMARİKA

SİYASET VE SOSYAL MEDYA

MEMLEKET VE EĞİTİM

YERELDE VE GENELDE KOLTUK YAPIŞKANLARI