22 Mart 2023 Çarşamba
SİYASET VE BEYTÜL MAL

Veysel KARAYILAN

SİYASET VE BEYTÜL MAL

Helva şirin, nefs kafir derler ya. Bizim memlekette zengin daha zengin olmak ister. Bu nedenle şehir, imar planları üzerinde daima oynanılır.

Yeşil alanlar imar edilir, kendi iş yerine, muktedirlere, eş dosta ve parası olana göre düzenleme yapılır rant sağlanırsa şehirde yaşam kültürü zorlaşır.

Şehrin kalkınmasını sağlayamayan yetkili güçler, şehrin ekonomisi yerine kendi makam ve ikbal beklentileriyle, kentsel kozmetiğe yatırım yapanların eseridir şimdiki şehir yaşamı. Hep derler ya devlet malı deniz, yemeyen keriz. Aslında o öyle değildir. Beytülmal "deniz suyu" gibidir. İçeni suya kandırmaz. Alışanı da asla tatmin edip doyurmaz.! Şişirir.

Hak ve Adaleten ayrılmayan, Beytülmal'ın manasını ve değerini bilen adama göre muamele yapmayan idarecileri Rabbim başımızdan eksik etmesin.

SİYASET

Sağlam siyasi söylem ya da insanlarla iyi iletişim kurmanız, sağlam bir dili konuşmanız anlam ifade etmez. Sağlam ve sağlamcı ilişkilerdir sizi ayrıcalıklı kılacak olan. Herkes ve her şey bağlantısı kadar değere sahiptir. Bağlantılarınız sağlamsa gerisi kolaydır. İşte Anadolunun siyasi kaderi budur…

Hep bağlantılar, hep bağlantılar. Kısaca herkesin Anadoluya karşı gözü kör kulağı sağır...

Türkiye’de siyaset, ‘dürüstlüğü’ istemiyor.

Anadolu insanına sıcak bakmıyor. Partiler o kişinin ne kadar çıkar sağlayacağına, ne kadar para harcayacağına bakıyor...

YAPILAN KONUTLAR

Memlekette yeni yapılan konutlarda en dikkat çekici unsurlardan biri de, dışı lüks, gösteriş ve şatafata rağmen planlamadan yoksun oluşu. Yapılan evlerin bir çoğu yapıldıktan bir sene geçmemesine rağmen dökülüyor. Yapılan konutların çoğunda park alanı yok, güvenlikli site değil, sosyal donatısı yok ve buna rağmen bunların fiyatları dudak uçuklatıcı.

GÜNÜN SÖZÜ

Her ne olursa olsun, hayat devam ediyor. Zaman çok hızlı geçiyor ve sen bunun farkına vardığın da geç kalmış oluyorsun. İşte bu hayatın özeti Yaşarken de ölürken de Allah, bizleri kendisinden başka kimseye muhtaç etmesin. Zalime boyun eğdirmesin Yanlışa "doğru" dedirtmesin.

25.12.2022 (Veysel KARAYILAN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

SOSYAL MEDYADAKİ DÜNYAMIZ

SEÇİMLERDE NE OLUR

SEÇİMDEN SEÇİME KIYMETİNİZ VAR

MUHALEFET VE SEÇİMLERİMİZ

PARTİLERDE GRUPÇULUK

YENİ YIL

ANADOLU'DA SİYASET'TEKİ KİŞİLER DEĞİŞMEZ

SİYASETTE MAĞDURU OYNAMAK ARTIK TUTMUYOR

GAZİANTEP’TE TRAFİK VE OTOPARK ÜCRETLER