25 Ocak 2021 Pazartesi
SONA DOĞRU

SONA DOĞRU

34 haftalık lig maratonunun son dönemecine giriliyor. Corono virüs salgını dolayısıyla liglere 3 ay gibi uzun bir süre ara verilince kalan 8 maçı oynamak yada oynatmak baya zahmetli bir durum yarattı..

Sıcak hava, seyircisiz oynama, yabancı oyuncuların sözleşme sorunları, maddi kayıplar, heyecan ve motivasyonu da aldı götürdü dersek abartı olmaz. Artık sona doğru geliniyor. Gaziantep FK bu sürecin en karlı takımlardan biri.. Oynadığı son 7 maçta yenilgisi yok, kaldı tek maç. Küme düşme korkusu olmayınca amiyane tabiri ile tuzunuz kuru olunca rahat ve gelecek sezona oynuyorsunuz.

Rakip Kasımpaşa’nın da bizden farkı yok.. Amacın TFF’den gelen hatırı sayılır galibiyet primi olduğu maçta puanlar paylaşıldı. 2-2 lik gollü beraberlik ekran başında 4 gol dışında birşey izletmedi. Gönül isterdi ki son maçlarda alt yapıdan bir iki yetenekli oyuncuyu izleyelim. Maalesef yabancı hocalar bu duruma pek eyilmiyorlar.. Hele Sumidica gibi bir hoca hiç eyilmiyor. koca sezon boyunca sahaya sürdüğü bir genç göremedik.

Maça gelinc, karşılıklı atılan 4 gol tamamen kalecilerin hatası. Gaziantep FK’da Maxim, Morais ve Kayode önümüzdeki sezon mutlaka takımda tutulmalı. Oguz, kaleci Günay, Kenan ve Güray ile Muhammet yerli oyuncu olarak zaman zaman parlasalar da, Günay ve Oğuz dışında süreklilikleri olmadığı için vasatın üzerine çıkamadılar. puan puandır.. Bir puan da olsa iyidir. Yenemiyorsan yenilmeyeceksin... Tebrikler...

19.07.2020 (Turan UYSAL)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

YOK ARTIK

SİFTAH

DİSİPLİN, OTORİTE VE MOTİVASYON

KİM TUTAR SENİ

NOLUYOR

NAZAR DEĞMESİN

TESADÜF DEGİL

SELAM DUR, SAYGI DUY

AYAK SESLERİ