22 Mart 2023 Çarşamba
YENİ YIL

Veysel KARAYILAN

YENİ YIL

Bir yılı daha bitirdik.

Öyle ya da böyle, acısıyla, tatlısıyla bir yıl bitti. Biten yıl sizin için nasıl geçti, ancak siz bilirsiniz. Belki sıkıntılarla boğuştunuz. Belki sevindiniz. Belki üzüldünüz. Belki yeni bir işe girdiniz. Belki işiniz vardı yitirdiniz. Hastalandınız, belki sevdiklerinizi kaybettiniz.

Belki de bunların hepsini, birazını, daha fazlasını yaşadınız.

Bir şekilde oldu bitti işte. Zaman zaman fazla mı büyütüyoruz bu yeni yıl konusunu diye düşünüyorum Ne oluyor yani tarih değişince? Hastalar birden iyileşiyor mu? Acılar tatlıya dönüşüyor mu? Kayıplar geri mi geliyor? Olan borç, harç mı siliniyor? Yoksa isteklerimiz anında gerçekleşiyor mu..

Tabi ki hiçbiri değil 2022 ne ise, belkide 2023 de aynı olacak birçok kişi için Temennimiz hep iyi olsun kötülükler, sıkıntılar, hastalıklar geride kalsın. Yenilikler olmasa, yeni fırsatlar, yeni başlangıçlar olmasa, umut olmasa, nasıl geçer ki hayat?

Biz tabi ki istiyoruz insanların, arkadaşlarımızın, dostlarımızın hayattan beklentileri her ne ise 2023′de yakalasın dileklerini isteklerini. İş kurmak, aile kurmak şifa ise dilediğiniz, ya kendiniz, ya da bir sevdiğiniz için, tez zamanda bulsun sizi. Başarıysa aradığınız, gani gani alırsınız çalışmalarınızın karşılığını. Buna inanın siz, siz olun hatta bazen ümitler tükenmiş gibi görünse de zamana özen göstermeyi, her işin üstesinden gelebileceğinizi unutmayın.

Biten sene ile birlikte takvimden düşen yeni bir yaprak.

Değişen sadece takvimde ki yılların sayısı. Değişmeyen ise; biziz.

Yeni denen bu zamanda eskimeyin eksiltmeyin.

Hancı olmadığımız bu dünyada madem yolcuyuz o zaman çok dert etmemek lazım. Hayat dediğin ne ki, gelip geçiyor. Yaşarken de ölürken de Allah, bizleri kendisinden başka kimseye muhtaç etmesin. Zalime boyun eğdirmesin. Yanlışa "doğru" dedirtmesin.

GÜNÜN SÖZÜ

Özdemir Asaf demiş ki;
Hayattayken insanca yaşamayı unutmayın
Bir bakmışın saat üç
Bir bakmışsın saat hiç

Hayat ne geçmiş ve nede gelecektir. Tek hayat yaşadığın an, tek gerçek çektiğin nefes, her nefeste soluduğun ömründür. Gün dediğin aslında ömründür Hayırlı ömürler olsun…

1.01.2023 (Veysel KARAYILAN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

SOSYAL MEDYADAKİ DÜNYAMIZ

SEÇİMLERDE NE OLUR

SEÇİMDEN SEÇİME KIYMETİNİZ VAR

MUHALEFET VE SEÇİMLERİMİZ

PARTİLERDE GRUPÇULUK

SİYASET VE BEYTÜL MAL

ANADOLU'DA SİYASET'TEKİ KİŞİLER DEĞİŞMEZ

SİYASETTE MAĞDURU OYNAMAK ARTIK TUTMUYOR

GAZİANTEP’TE TRAFİK VE OTOPARK ÜCRETLER