7 Aralık 2023 Perşembe
Tiyatroseverler, D.T. Şehitkamil Sahnesi’nde buluştu

Tiyatroseverler, D.T. Şehitkamil Sahnesi’nde buluştu

Yapımı geçtiğimiz günlerde Şehitkamil Belediyesi tarafından tamamlanarak halkın hizmetine sunulan D.T. Şehitkamil Sahnesi, GastroANTEP Kültür Yolu Festivali çerçevesinde on binlerce tiyatro severe ev sahipliliği yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde 16-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ve 9 gün süren GastroANTEP Kültür Yolu Festivali’ne yaklaşık 1 milyon 200 bin kişi katıldı.
Bu yıl 5’incisi düzenlenen GastroANTEP Kültür Yolu Festivali’ne farklı şehirlerden ve yurt dışından katılım sağlayanlar, birbirinden farklı etkinliklere katılma fırsatı elde ettiler.
Festivalin en önemli duraklarından biri de yapımı geçtiğimiz günlerde tamamlanan D.T. Şehitkamil Sahnesi oldu. GastroANTEP Kültür Yolu Festivali çerçevesinde; 16-17 Eylül günlerinde Antalya Devlet Tiyatrosu tarafından “Windsor’un Şen Kadınları”, 18-19 Eylül günlerinde Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından “Hayal Dükkânı Çocuk Oyunları”, 18-19 Eylül günlerinde İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından “Masal Anlatım Atölyesi”, 19-20 Eylül günlerinde Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından “Dr. Jekyll ile Bay Hyde”, 21-22 Eylül günlerinde Sivas Devlet Tiyatrosu tarafından “Eyvah Yine Karıştı (Oscar)”, 23-24 Eylül günlerinde Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından “Hisseli Harikalar Kumpanyası” isimli tiyatro oyunları sahnelendi.

"Tiyatroların, böyle iyi sahnelere ihtiyacı var"
Oyuncu Sibel Ferlibel, D.T. Şehitkamil Sahnesi’ne ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Gerçekten büyük ve güzel bir sahne olmuş. Tiyatroların, böyle iyi sahnelere ihtiyacı var. Bir kere bina dışarıdan itibaren çok güzel bir tasarım gerçekten. İçeri girdiğinizde kulisler çok güzel, çok temiz ve her şey düşünülmüş. Bütün kostümlerin asılacağı yerlere varana kadar. Dışarıda yine aynı şekilde dinlenmemiz için bir alan var. Çay, kahve içebileceğiniz bir alan var. Dün de seyirci olarak buradaydım ben. Başka bir oyun seyretmek için gelmiştim. Rahat koltukları olan bir yer, büyük bir salon. Devlet Tiyatrosu’nun, böyle salonlara ihtiyacı var. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

"Gerçekten bizim için çok etkileyiciydi"
Oyuncu İsmail Tütüncü, D.T. Şehitkamil Sahnesi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “D.T. Şehitkamil Sahnesi’ndeyiz. Sahnenin imkanları, kulisleri, prova alanları ve seyir yeri gerçekten bizim için çok etkileyiciydi. Çok başarılı bir çalışma olmuş. Gerçekten Devlet Tiyatroları’na yakışır bir sahne olmuş. Bu konuda çok mutluyuz. Umarım, Devlet Tiyatroları’nın bütün sahneleri buna yakın imkanlarla çok daha iyi oyunlar, çok daha iyi provalarla ve ekiplerle buluşmaya devam eder. Burada emeği geçen herkese başta Devlet Tiyatroları Genel Müdürümüz Sayın Tamer Karadağlı’ya çok çok teşekkürlerimi sunuyorum. Şehitkamil Belediyesi Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na da çok teşekkürlerimizi sunarız. Gerçekten burada gördüğümüz imkanlar, bizim için çok etkileyiciydi. Çok sağ olsunlar” ifadelerini kullandı.

26.09.2023 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz