18 Ağustos 2022 Perşembe
"24. GAPSHOES FUARI'' KAPILARINI AÇIYOR

"24. GAPSHOES FUARI'' KAPILARINI AÇIYOR

''24. Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Yaz Fuarı (GAPSHOES)'' Ortadoğu Fuar Merkezi'nde, 14 Aralık Çarşamba günü kapılarını açacak.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Gaziantep Kunduracılar Odası, Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) destekleriyle, Akort Fuarcılık tarafından düzenlenen ''24. GAPSHOES Fuarı'' açılış töreni, 14 Aralık Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Gaziantep ile birlikte Adana, Ankara, Çankırı, Çorum, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Osmaniye, Samsun ve Şanlıurfa illerinden 300 firmanın katılacağı fuarda, yaz modelleri ve yeni trendler sergilenecek.

Yurtiçinden ziyaretçilerin yanı sıra Etiyopya, Ortadoğu, Afrika ve Türk Cumhuriyetlerinden profesyonel heyetlerin ve ziyaretçilerin gelmesi beklenen fuar, 17 Aralık tarihine kadar açık olacak.

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, yaptığı açıklamada, ülkemizde ayakkabı sektörünün nabzını tutan ve önemli ayakkabı üreticilerinin faaliyet gösterdiği Gaziantep'te yeni bir fuara daha ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını ifade etti.

  1. GAPSHOES Fuarı'nın, sektörün iş hacminin artması, katılımcı firmaların ihracat görüşmeleri yapması ve yeni iş bağlantıları kurması açısından önemli rol oynayacağına inandığını belirten Konukoğlu, sektör temsilcilerine şu müjdeyi de verdi:

''Sektöre, daha rahat ve daha iyi şartlarda çalışma imkanı sunmak için 'Gaziantep Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB)'ni kuruyoruz. Ayakkabı esnafından talepleri topladık. Yeni OSB'nin kuruluş çalışmalarını başlattık. Bu doğrultuda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na izin müracaatımızı yaptık. Yeni bölgede, kentsel dönüşüm alanı içinde yer alan Nizip Caddesi çevresinde yoğunlukta bulunan ayakkabı esnafını toplayacağız. Böylece gerek üretici işletme sayısı gerekse sağladığı istihdam ve yaptığı ihracatla şehrimiz ekonomisine güç katan en önemli sektörlerden birisi olan ayakkabıcılığı, daha rekabetçi kılarak daha ileri noktalara taşıyabileceğiz. Yeni sanayi bölgesinin sektörümüze, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.''

Konukoğlu, fuarın düzenlenmesine emek verenlere teşekkür ederek, katılımcı firmalara bereketli ve kazançlı bir fuar geçirmelerini diledi.

5.12.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz