27 Eylül 2023 Çarşamba
Gaziantep Kolej Vakfı öğrencilerinin YKS başarısı

Gaziantep Kolej Vakfı öğrencilerinin YKS başarısı

Gaziantep Kolej Vakfı 2023 Mezunları, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla başarılarını taçlandırdı.

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liselerinden 2022-2023 eğitim-öğretim yılında mezun olan öğrencilerden 29’u Tıp Fakültelerine, 12’si Diş Hekimliği, Eczacılık, 31’u Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerine, 7’si Hukuk Fakülteleri, 11’i İktisat-İdari ve Sosyal Bilimler, 11’i öğrenci çeşitli üniversitelerin farklı fakültelerine girmeye hak kazanırken 3 öğrenci de öğrenci de yurt dışında dünyanın en prestijli üniversitelerinde yükseköğrenim hakkı kazandı.
YKS şampiyonu Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencilerinin LGS başarılarından sonra YKS’de elde ettikleri başarılar eğitim-öğretimde 60 yılını tamamlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının başarılarına yeni başarılar ekledi.

“Hepimiz için gurur kaynağı olan bir tablo çıkmıştır”
Sonuçlarla ilgili açıklamalarda bulunan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, “Kuruluşunun 60. yılını 2022-2023 eğitim-öğretim yılı ile tamamlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları olarak Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda bu yıl da üstün bir başarı elde etmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Pandeminin ardından deprem sürecinden kaynaklanan bütün sorunlara rağmen gerek idareci ve öğrencilerimiz gerekse öğrenci ve velilerimiz ortaya konulan hedeflerden şaşmadan çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürmüş ve ortaya hepimiz için gurur kaynağı olan bir tablo çıkmıştır. Bu süreçleri doğru yöneten kurumlarımız öğrencilerimizin başarısında önemli rol oynamıştır. Yoğun akademik çalışmaları sonucunda öğrencilerimiz Türkiye’nin ve dünyanın prestijli üniversitelerine yerleşerek başarımızı taçlandırmışlardır. Emek ve çabalarından ötürü tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder özverilerinden dolayı velilerimize teşekkür ederim” dedi.

23.08.2023 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz