27 Eylül 2023 Çarşamba
SANKO Üniversitesi’nde kayıt heyecanı başladı

SANKO Üniversitesi’nde kayıt heyecanı başladı

SANKO Üniversitesi’nde 2023-2024 akademik yılı kayıt heyecanı başladı. Lisans ve ön lisans bölümlerine kayıt yaptırmak için Gaziantep’in yanı sıra, farklı illerden gelen öğrenci ve velilere işlemlerde kolaylık sağlamak için gerekli düzenlemeler yapıldı.

SANKO Üniversitesi’ne yerleşmeye hak kazanan öğrenciler ön kayıt formunu doldurduktan sonra sınav sonuç belgesi çıktısı ve gerekli diğer belgelerle 28 Ağustos-01 Eylül 2023 tarihleri arasında üniversite merkez binasında kayıt işlemlerini yaptırabilecek.

Kaydını şahsen gerçekleştirecek olanların kayıt takvimi şöyle; Tıp Fakültesi 28 Ağustos Pazartesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF) Hemşirelik Bölümü 29-30 Ağustos Salı-Çarşamba, SBF Beslenme ve Diyetetik Bölümü 29-30 Ağustos Salı-Çarşamba, SBF Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 29-30 Ağustos Salı-Çarşamba,

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Ameliyathane Hizmetleri Programı, Anestezi Programı, İlk ve Acil Yardım Programı ve Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı 31 Ağustos-1 Eylül.

Açıklanan tarihlerde kayıt yaptıramayan öğrencilere, bölüm farkı yapılmaksızın kayıt süresince (1 Eylül mesai bitimine kadar) 16.00-17.30 saatleri arasına kayıt randevusu verilecek.

Elektronik kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler ise 28-30 Ağustos 2023 tarihleri arasında e-devlet şifreleri ile www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Kayıt yaptıracak öğrenciler, kayıt için istenilen evraklara http://www.sanko.edu.tr adresinden ulaşabilecek.


Ayrıca Tıp Fakültesi, 10 ana bilim dalında Tıpta Uzmanlık Eğitimi verme konusunda yetkilendirildi.

29.08.2023 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz