6 Temmuz 2022 Çarşamba
Afrin Gazisi’nden Rektör Gür’e Duygulandıran Mesaj

Afrin Gazisi’nden Rektör Gür’e Duygulandıran Mesaj

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye'nin Afrin Bölgesi’nde PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nda yaralanan Uzman Çavuş Ekrem Kabakçı, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavi altına alındı. 

Sağ gözünden ön ameliyatı yapılan ve 4 gün sonra ikinci kez ameliyat edilecek olan Kabakçı, kendisini ziyaret eden Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’e, “Biran önce iyileşip, mevzime, arkadaşlarımın yanına dönmek istiyorum” dedi.

SAĞLIĞINA KAVUŞACAKSIN

Sabah saatlerinde Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne helikopterle getirilen ve burada hemen ameliyata alınan Gazi Uzman Çavuş Ekrem Kabakçı’yı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Avni Gökalp, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Suat Zengin ve hastane yöneticileriyle ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Ali Gür, hastanın durumuyla ilgili bilgi aldı ve yaralı askere geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Şuanda emin ellerdesin. Arkadaşlarımız ön ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. İnşallah 4 gün sonra da ikinci ameliyatın yapılacak ve sağlığına tam anlamıyla kavuşacaksın” dedi. Rektör Prof. Dr. Ali Gür’ün bir isteği olup olmadığını sorduğu Gazi Uzman Çavuş Ekrem Kabakçı ise, “Hainlerle savaşmak için biran önce iyileşip, mevzime, arkadaşlarımın yanına dönmek istiyorum” dedi. Bu istek üzerine Rektör Gür de, “İnşallah en kısa sürede sağlığına kavuşacaksın” cevabını verdi.

HASTANEMİZ ASKERİMİZİN EMRİNDE

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin, Fırat Kalkanı Operasyonu’nda 98 askerin tedavisini gerçekleştirerek sağlığına kavuşturduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Ali Gür, “Hastanemiz 24 saat, tüm imkanlarıyla, milletimizin ve onun göz bebeği Türk Silahlı Kuvvetleri’nin emrinde olmaya devam edecektir. Fırat Kalkanı Operasyonu sırasında başta Genel Kurmay Başkanımız Orgeneral Hulusi Akar Paşa olmak üzere komutanlarımızın övgüsüne mazhar olan hastanemiz, Zeytin Dalı Harekatı’nın başlamasıyla birlikte teyakkuza geçirildi ve tüm ekiplerimiz 24 saat her türlü vakaya müdahale eder durumda nöbet sistemine başladı. Vatanı için cephede kendisini siper eden askerimiz için biz de bugüne kadar olduğu gibi, bundan böyle de gereken her şeyi yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

1.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz