27 Temmuz 2021 Salı
Araban Kaymakamı'ndan örnek davranış

Araban Kaymakamı'ndan örnek davranış

Gaziantep’in Araban İlçe Kaymakamı Emin Bağlı, eşi vefat eden 4 çocuk annesi 40 yaşındaki Behiye Korkut’a ev yaptırarak yüzlerini güldürdü.

Bir süre önce eşi vefat eden 4 çocuk annesi Behiye Korkut, maddi yetersizlikler nedeni ile 3 çocuğunu kayınvalidesine bırakarak, 1 çocuğu ile babasının evinde sığındı. Araban Kaymakamı tarafından fark edilen Korkut için, Araban Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı tarafından babasının evinin bahçesine ev yaptırıldı. Tamamlanan evin teslimi sırasında ise duygusal anlar yaşandı.
Yardıma muhtaç, dul, yetim, hasta ve yaşlı ailelere düzenlediği ev ziyaretleri sırasında fakir ailelerin yaşadıkları eski kerpiç evlerin fiziki yapısındaki yıpranmalardan dolayı yeni evler yaptırılması için talimat veren Bağlı, 9 evsiz aileye ev yaptırdı. En son olarak da Behiye Korkut’un anahtar teslimi yapıldı.
"Devletimiz muhtaç ailelerin yanındadır"
Araban Kaymakamı Emin Bağlı devletin şefkat elinin yardıma muhtaç ailelerin üzerinde olacağının altını çizerek, ’’ Behiye hanım inşallah bundan sonra bütün çocukları ile bir arada yaşar. Araban Kaymakamlığı olarak ilçe merkezi ile ilçeye bağlı kırsal mahallelerde yaşayan yardıma muhtaç ailelerin evlerini ziyaret ettik. Bu güne kadar tespit ettiğim evsiz ve kısmen çökmüş sağlıksız evlerde yaşayan vatandaşlar için Araban Kaymakamlığı (SYDV) görevlilerimize talimat verdik. Vakıf görevlilerimiz tarafından yapılan araştırma ve incelemeler sonucunda, yardıma muhtaç evsiz aileler tek tek tespit edildi. Yardıma muhtaç aileleri ev sahibi yapmak için devletimizin sosyal yardımlaşma ve dayanışma anlayışını halk ile buluşturarak, gece ve gündüz çalıştık. Bu süre içerisinde 10 ev inşaatımızı tamamlayarak hak sahiplerine teslim ettik. İnşaatı devam eden diğer 7 evin de en kısa sürede tamamlanarak önümüzdeki günlerde sahiplerine teslim edeceğiz. Ayrıca 451 yardıma muhtaç ailelere de barınma yardımında bulunarak, onlara yardımları imkanlar dahilinde aralıksız devam edecektir’’ dedi.
"Başımızı sokacak bir evimiz oldu"
Ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşayan Behiye Korkut ise, “ Araban Kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum. İlk defa başımızı sokacak bir evimiz oldu. Allah ömrü boyunca Kaymakamımızın ve ailesinin yüzünü güldürsün inşallah“ diye konuştu.

1.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz