6 Temmuz 2022 Çarşamba
“Bu talana sessiz kalamayız”

“Bu talana sessiz kalamayız”

“Gaziantep’i, betona, ranta, çarpık kentleşmeye teslim etmemek için elimizden geleni yapacağız!” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, kamuoyunda tepkilere neden olan Büyükşehir Belediye Meclisinin, Tugay İmar Projesiyle ilgili konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisine taşıdı.   

Mahkeme tarafından durdurulan Tugay İmar Projesini jet hızıyla tekrardan Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla onaylanmasını eleştiren Yılmazkaya, “İmar rantına açılmak istenen bölge kentimizin az sayıdaki yeşil alanlarından biri. Dülükbaba Ormanı’nın hemen yanı başında bulunan bu arazi kimlere peşkeş çekilmek isteniyor. Yeşile hasret kalan Gaziantep halkının nefes alacak alanlara ihtiyacı var. Bu doğal alanların birileri tarafından talan edilmesine ne Gaziantep halkı sesiz kalabilir nede bizler” ifadesini kullandı.

TUGAY İMAR PROJESİNDE ALİ CENGİZ OYUNU!

“Hava ile çevre kirliliği, çarpık kentleşme ve betonlaşma kentimizin en büyük sorunlarından biridir. Bunca olumsuzluklara rağmen halen rant peşinde olan ve satacak yer bırakmayan belediye gözünü maalesef Tugay arazisine dikmiş. Borç batağında olan belediyenin bu araziyi kimlere peşkeş çekmek istediğini çok merak ediyorum” diyen Yılmazkaya, konuyla ilgili TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“Plansız yapılan projelerle, çarpık betonlaşma sonucu yeşili az olan Gaziantep maalesef rant odaklı projeler yüzünden daha havasız ve ormansız bırakılmakta.  Antep halkının zararına olacağı için mahkeme tarafından iptal edilen Tugay İmar Projesi, Büyükşehir Belediyesindeki ali cengiz oyunlarıyla tekrar pişirilip önümüze getirilmektedir. Hem bir Gaziantepli olarak hem de ilin milletvekili olarak bu kente yapılan ihanet projelerinin karşısında olduğumu belirtmek isterim” dedi.

BORÇ BATAĞINDA OLAN BELEDİYENİN GÖZÜ TUGAY ARAZİSİNDE!

Yılmazkaya, “Mahkemeden iptal kararı çıkar çıkmaz söz konusu alan için ufak değişiklikler yapılarak yeni planın alelacele tekrardan belediye meclisinden geçmesi ve askıya çıkması borç batağında olan belediyenin amacının ne olduğunu daha net ortaya koymaktadır.

Gaziantep halkı için, çocukların geleceği için, yaşanabilir bir kentin adına ortak paydada buluşan Antep’teki odalar, STK’lar, siyasi parti temsilcileri ve bazı meclis üyeleri, bu karara toplu olarak itiraz etti.

Kamu yararı gözetilerek Gaziantep halkı adına yapılan bu itirazlar, tekrar yargıya taşınmadan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından dikkate alınmalı.

Antep’te satacak yer bırakmayan belediye borç batağında ve halen gözü Tugay arazisinde, umarım ki bu yanlış kararından biran önce dönülür” ifadelerini kullandı.

11.05.2022 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz