14 Haziran 2021 Pazartesi
Büyükekşi'den 19 Mayıs Mesajı

Büyükekşi'den 19 Mayıs Mesajı

Gaziantep Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyükekşi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gaziantep Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyükekşi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, "Bugün dünyadaki mazlumların umudu haline gelen Türkiye Cumhuriyeti, 102 yıl önce Samsun'da başlatılan mücadelenin eseridir" dedi. 

19 Mayıs 1919'un tarihin her döneminde bağımsız ve hür yaşamış olan milletimizin tarihindeki en önemli kilometre taşlarından biri olduğunu vurgulayan Gaziantep FK Başkanı Büyükekşi, mesajında, "Milletimizin yurdumuzu işgal eden emperyalist güçlere karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği Milli Mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919'u büyük bir coşku, gurur ve heyecanla kutluyoruz. 102 yıl önce Samsun'da yakılan özgürlük meşalesi daha sonra dalga dalga tüm yurda yayılarak, yurdumuzun düşmandan temizlenmesi sağlanmıştır. Bugün tüm dünya mazlumlarının umudu olan Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz, milletimizin 102 yıl önce verdiği destansı mücadelenin eseridir" dedi.

TARİHİMİZ İÇİN BİR MİLAT

Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi şöyle devam etti: "19 Mayıs 1919 şanlı tarihimiz için milattır. Egemenliğe ve tam bağımsızlığa atılan ilk adımla, şartlar ne olursa olsun, tüm sorunların millet iradesi ile çözüleceğinin mesajı verilmiştir. Tarih boyunca başka bir milletin boyunduruğu altına girmektense ölmeyi tercih eden milletimizin verdiği Kurtuluş Mücadelesi'ndeki o ruh bugün olduğu gibi gelecekte de yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Tarihimiz için büyük önemi olan bu müstesna bayramımızı meydanlarda coşkulu bir şekilde kutlayamadığımız için hüzünlüyüz. Ancak, bu şartlarda da bu destansı günün anlamını, coşkusunu ve gururunu en yüksek düzeyde hissediyor, bu sevinci hep birlikte yaşıyoruz.

GENÇLİĞE GÜVENİYORUZ

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, genç Cumhuriyeti geleceğimizin teminatı olan gençlere armağan etmiştir. Çünkü, gençliği olmayanın geleceği de olmaz. Bugün ülkesine, milletine, tarihine, insani değerlere sadakatle sahip çıkan, dünyaya hak, hukuk, adalet, vicdan penceresinden bakan, özgüveni tam bir gençliğimizin olmasından gurur duyuyoruz. Geçmişte büyük medeniyetler kurmuş, dünyaya adaleti, hakkaniyeti ve merhameti yaymış, örnek şahsiyetler yetiştirmiş bir milletin mensupları olarak gelecekte de aynı başarıları elde edeceğimizden kuşkumuz yoktur."

SPORSUZ KALKINMA EKSİK KALIR  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Sporsuz bir millet gerilemeye mahkumdur. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim." şeklindeki sözlerini de hatırlatan Başkan Büyükekşi, "Toplumun kalkınmasında spor da önemli unsurlardan birisidir. Spor, sağlıktır, barıştır, kardeşliktir. Gaziantep Futbol Kulübü olarak Türk sporunun gelişimine katkı sunmaktan ve Milli Mücadelenin sembol şehirlerinden olan Gazi şehrimizi temsil etmekten büyük gurur duyuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerde Atatürk'ün Samsun'a çıktığı tarih olan 19 Mayıs 1919'un 102. yıldönümünde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı coşku ve sevinçle kutluyor, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz."

 

18.05.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz