21 Ocak 2022 Cuma
Dünya var oldukça adın yaşasın Büyük Atam

Dünya var oldukça adın yaşasın Büyük Atam

Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, dünyanın en büyük lider ve kahramanlardan, Cumhuriyetin Kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79’uncu yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Türk Milleti’nin kaderini yönlendiren, dünyanın en büyük lider ve kahramanlardan, Cumhuriyetin Kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79’uncu yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 
Rektör Prof. Dr. Dağlı, yayımladığı mesajda, "Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önderimiz Atatürk’ü, vefatının 79’uncu yılında, derin bir üzüntü ve kederle anarken, aziz hatırası önünde saygı ve şükranla eğiliyorum” ifadelerini kullandı.

Sadece Türk Milleti’nin değil, dünyanın da saygı, sevgi ve takdirini kazanmış bir lider olarak, kendini ülkesine adayan Büyük Önderin, kurucusu olduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı ve devamlılığı için elinden gelen her türlü çabayı gösterdiğini vurgulayan Prof. Dr. Dağlı'nın mesajında, “Halkıyla iç içe bir yaşam süren Büyük Atatürk, fizikenaramızdan ayrılmış olabilir, ancak en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti ebediyete kadar yaşayacaktır. Bu büyük eseriyle birlikte Büyük Kurtarıcı da aramızda yaşamaya devam edecektir. SANKO Üniversitesi olarak, ‘Cumhuriyet düşüncede, bilgide, sağlıkta güçlü ve yüksek karakterli koruyucular ister’ diyen Atamızın, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz azim, kararlılık ve büyük bir inançla, çok zor koşullar altında kurarak bizlere emanet ettikleri Cumhuriyetimizi korumak ve yükseltebilmek için aklın, ilmin ve çağdaşlığın yolundan ayrılmayacağız. İleri görüşlülüğü, kararlılığı ve vatan sevgisiyle yolumuzu daima aydınlatacak olan Atamızı, ebediyete intikalinin 79’uncu yılında büyük bir özlemle anıyoruz. Dünya var oldukça adın yaşasın Büyük Atam” denildi.

7.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz