1 Aralık 2021 Çarşamba
Ersin Arslan’da Yoğun Bakım Hemşiresi eğitimi

Ersin Arslan’da Yoğun Bakım Hemşiresi eğitimi

Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Hemşiresi kursu başarıyla tamamlandı. Düzenlenen törenle belgelerini alan kursiyerleri törene katılan yöneticiler kutladı.

Gaziantep’te ki tek "Erişkin Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Merkezi" olarak 2 Ekim-10 Kasım 2017 tarihleri arasında il içi ve il dışı hastanelerden katılımla 18 kursiyer ile dördüncü eğitim programı başarıyla sonuçlandı.

​"Sertifikalı Eğitim Yönetmeliği" kapsamında yürütülen eğitim programı; koruyucu, geliştirici ve rehabilite edici girişimlerle bireyin fiziksel, psikolojik ve sosyal olarak güçlenmesini sağlayan, hasta ve aileleriyle terapötik iletişim kuran, sağlık bilimi ve teknolojisindeki gelişmelere yeni tedavi ve bakım yöntemlerine uyum sağlayabilen, acil,  kritik ve karmaşık hasta bakım gereksinimlerini karşılayabilecek yetkinliğe sahip, sorun çözme becerisi gelişmiş yoğun bakım hemşirelerinin mesleki bilgilerinin geliştirilmesi  amaçlanıyor. Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Eğitim ve Araştırma  Hastane Yöneticisi ve Başhekim Prof.Dr. Mesut Özkaya, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Selahattin Gür, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatma Gündüz, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Fatih Yüzbaşıoğlu, Uzman Dr. Burcu Günsoy ve Uzman Dr. Gülseren Elay'ın katkılarıyla uygulamalı ve teorik olarak başarılı bir şekilde devam eden kurslara yoğun ilgi dikkat çekiyor. Eğitim sonunda Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Mesut Özkaya tarafından eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

 

15.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz