13 Ağustos 2022 Cumartesi
GAPTARIM ve GAPFOOD fuarları açılıyor

GAPTARIM ve GAPFOOD fuarları açılıyor

“8. Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı (GAPTARIM)” ile ‘’13. Gıda Fuarı (GAPFOOD)” 26 Ocak Perşembe günü saat 14.00’da Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in katılımlarıyla kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Gaziantep Sanayi Odası tarafından, Gaziantep Ticaret Odası, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Gaziantep Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği, Gaziantep Ziraat Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Güneydoğu İhracatçılar Birliği’nin destekleriyle Akort Fuarcılık organizasyonuyla düzenlenen GAPTARIM ve GAPFOOD fuarları ziyaretçilerle buluşacak.

Ortadoğu Fuar Merkezi’nde 26-29 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek çifte fuara, 180 firma markalarıyla katılacak.

Gaziantep’in yanı sıra Adana, Adıyaman, Aksaray, Ankara, Düzce, Eskişehir, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kilis, Konya, Kocaeli, Mersin, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa, Trabzon ve Van’dan gelecek firmalar; tarım makinaları, traktör ve ekipmanları, hayvansal üretim makineleri, gübre, ilaçlama, yem katkı maddeleri ve gıda ürünlerini sergileyecek.

Eş zamanlı olarak düzenlenen fuarlarda, bu yıl da birbirinde renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Akort Fuarcılık, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Gaziantep Ticaret Borsası, Türk Veteriner Hekimler Birliği, Veteriner Hekimler Dayanışma Derneği, Gaziantep Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından, “3. Geleneksel Buzağı Güzellik Yarışması” ve “3. Geleneksel Kuzu ve Oğlak Güzellik Yarışması” düzenlenecek.

Birlikler ve Odalar tarafından çiftçileri bilinçlendirmeye yönelik çeşitli etkinliklerin yapılacağı fuarlara, çevre il ve ilçelerden araçlarla ulaşım sağlanacak.

Bu yıl 100 bin ziyaretçinin beklendiği fuarlar, 4 gün boyunca 10.00-18.00 saatleri arasında gezilebilecek.

25.01.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz