20 Ekim 2021 Çarşamba
GAÜN’DE ERASMUS TOPLANTISI

GAÜN’DE ERASMUS TOPLANTISI

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Uluslararası İlişkiler Ofisi çalışanları Şeyho Bozkuş ve Müjde Bircan tarafından Mühendislik Fakültesi Dekanlığı Konferans Salonunda 2018 Erasmus+ Projesi Bahar Dönemi yararlanıcıları için oryantasyon toplantısı yapıldı.

GAÜN Uluslararası İlişkileri Ofisi çalışanı Şeyho Bozkuş, öğrencilere Erasmus Programının farklı bir eğitim ve öğretim sistemi sunan, kendinizi geliştirmek, farklı bir kültür tanımak ve yabancı dilinizi geliştirmenin yanında ikinci bir yabancı dil öğrenme fırsatı da sunan bir proje olduğunu belirtti. Yükseköğretim Kurumlarının öğrenci değişimi yapmasına olanak sağlayan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, asıl amacı Yükseköğretim kurumlarının birbirileri ve iş dünyası ile iş birliği yapmalarını teşvik etmeye ve insanlar arasında farklılıkları azaltmaya yönelik bir Avrupa Birliği projesi olduğunu söyledi.

Yabancı dilde eğitimin, özgüveni arttırmasının yanında pek çok konuda başarılı olabileceğini öğrencilerle paylaşan Bozkuş, “Erasmus+ Projesine katıldığınız ülkenin kültürünü, iş hayatını ve günlük yaşantıya kadar her alanda görecekleriniz ve öğrenecekleriniz, hayatınızı yönlendirmede sizlere yararlı olacaktır. Giderken bireysel gidiyoruz diye düşünebilirsiniz. Ancak hem Türkiye’yi hem Gaziantep’i hem de üniversitemizi orada temsil ediyorsunuz. Biz 2003’ten bu yana Erasmus+ Oryantasyon Programını yapan bir üniversiteyiz. Türkiye’de seçilmiş pilot üç üniversiteden birisiyiz. Dolayısıyla bu konuda ciddi bir deneyimimiz ve altyapımız var. O nedenle ciddi sayıda öğrenci de gönderiyoruz. Karşı taraftaki üniversitelerden bu güne kadar giden öğrencilerimizden olumsuz hiçbir tepki almadık” diyerek bugüne kadar Erasmus+ Oryantasyon programına katılan öğrencilerle ilgili diğer üniversitelerden başarı anlamında övgüyle bahsedildiğini ifade etti.

Erasmus+ Oryantasyon Programının öğrencilerin gelecekte çalışabilecekleri ve ilişki kurabilecekleri bir ortam yaratmak adına çok önemli olduğuna işaret eden Bozkuş, “Bizi çok iyi temsil edeceğinize kendi adınıza da çok güzel kazanımlar elde edeceğinize eminim. Her biriniz farklı bir ülkenin kültürünü tanıyıp, bizim kültürümüzü tanıtma fırsatı elde edeceksiniz” dedi.

Bozkuş, “İlk zamanlar her şeyi şaşırarak gözlemleyecek ve daha detaylı bakmaya başlayacaksınız. Büyüdüğünüz yerle bulunduğunuz yerdeki her şeyi kıyaslayacaksınız, açık fikirli olmanız, yeniliklere açık ve kabullenici olmanız yine Erasmus+ Projesi süresince sizlere yardımcı olacak ve hayatınızı kolaylaştıracaktır” diye konuştu.

Toplantıya 2018/2019 Bahar döneminde Erasmus programı kapsamında yurt dışına gidecek olan öğrenciler katıldı. Toplantının devamında, GAÜN Uluslararası İlişkiler Ofisi Erasmus+ Oryantasyon Programı Sorumluları Şeyho Bozkuş ve Müjde Bircan, Erasmus+ Oryantasyon Programı hakkında sunum yaparak öğrencilerin sorularını cevapladılar.

Sunum sonrasında daha önce Erasmus Programı kapsamında Romanya Braşov Transilvanya Üniversitesi’ne giden Elektrik Elektronik Öğrencisi Tuğrul Eryılmaz, öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.

16.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz