19 Ekim 2021 Salı
GAÜN’DE RUHNEVAZ TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU KONSERİ

GAÜN’DE RUHNEVAZ TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU KONSERİ

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı tarafından hazırlanan ‘Ruhnevaz Türk Müziği Topluluğu Konseri’ GAÜN Atatürk Kültür Sahnesi’nde gerçekleştirildi.

Genel Sanat Yönetmenliğini San. Öğr. Elm. M. Emin Beyazçiçek’in ve Öğr. Gör. Adil Çete yaptığı gecede konserin hem batının hem de Türk Müziği’nin farklı örneklerini bir araya getirerek sunduğunu söyleyen GAÜN San. Öğr. Elm. Adil Çete, “Konseri kendi yorumlarımızı, harmanlamamızla ve kendi müzik anlayışımızla sahnede sanatseverlere sunduk ve beğeni topladık, bu beğeni bizleri cesaretlendiriyor. Yaptığımız konserlerde müziğimizi incitmeden, zarar vermeden izleyicilere sunmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Ruhnevaz grubunun 2008 yılında, konservatuvar mezunları ve Gaziantep’in yetiştirdiği müzisyenlerden oluştuğunu belirten San. Öğr. Elm. M. Emin Beyazçiçek, Ruhnevaz Gurubu olarak yurtiçi ve yurtdışında birçok konser verdiğini söyledi. Beyazçiçek, “Gittiğimiz yerlerde Türk Müziği’nin yanına o kültüre ait eserler sunarak bir takım sentezler oluşturduk” dedi.

GAÜN Rektör Vekili Prof. Dr. Avni Gökalp, konser ekibine teşekkür ederek çiçek takdim etti. Konsere, Antalya AKEV Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamile Perçin Akgül, GAÜN Rektör Danışmanı Öğretim görevlisi Fahri Çepik ve çok sayıda sanatsever katıldı.

30.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz