6 Temmuz 2022 Çarşamba
GAÜN’ü ilk sırada tercih etti, bursu kazandılar

GAÜN’ü ilk sırada tercih etti, bursu kazandılar

2017- 2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Gaziantep Üniversitesi’nin fakültelerine en yüksek puanla kazanan 16 öğrenciye, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından hazırlanan belgeleriyle hediyeleri takdim edildi.

2017- 2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Gaziantep Üniversitesi’nin fakültelerine en yüksek puanla kazanan 16 öğrenciye, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından hazırlanan belgeleriyle hediyelerini takdim eden Rektör Prof. Dr. Ali Gür, öğrencilere okul hayatları boyunca 300 TL karşılıksız burs müjdesi verdi.

GAÜN Rektörlük Senato Toplantı Salonu’nda düzenlenen hediye takdim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ali Gür öğrencilere hitap ederken, “Sizin gibi pırıl pırıl gençlerimizin üniversitemize tercihinde ilk sırada yer vermelerinden son derece mutlu olduk. Bu nedenle YÖK Başkanımız Sayın Yekta Özsaraç Bey’in şahsınıza gönderdiği imzalı kutlama mektubunun yanı sıra, üniversitemizin çeşitli hediyelerini de takdim ederken, sizleri bir kez daha kutluyorum. Sizden sonra gelecek olan arkadaşlarınıza, kardeşlerinizi de Gaziantep Üniversitesi’nin kimliğini iyi temsil ettiğinizi ve onlara da motivasyon kaynağı olarak bilgi verirseniz bizim adımıza bu da bizi ayrıca mutlu edecektir. Sizler, aynı zamanda bizim gönül elçimizsiniz. İnşallah birinci sırada gelerek üniversitemize kayıt yaptırdığınız gibi ve birincilikle de mezun olursunuz. Biz de üniversite olarak sizlere eğitim hayatınız boyunca vakfımızdan aylık 300 TL karşılıksız burs vereceğiz. Ama, bir şartımız var. Sınıfta kalma yok” dedi.

Öğrencilere gönderdiği imzalı mektupta başarı dileklerini sunan YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ise, “Fakültenizi 1. olarak kazanıp, kayıt yaptırdınız. Bu sonuç, sizin, ailenizin ve bizim ortak sevincimizdir. Ülkemizin geleceği ve yüksek hedeflerimiz için sizleri fevkalade önemsiyoruz. Güçlü ve güvenli bir ülke konumunu hedefleyen Türkiye’nin geleceği sizlerin elinde olacaktır” şeklinde görüş bildirdi.

Törende Rektör Gür tarafından, Gaziantep Üniversitesi’ni en yüksek puanla ilk sırada tercih ederek kayıt yaptıran öğrencilere, GAÜN işlemeli tişört, kalem seti, Şu Çılgın Türkler Kitabı’nın da aralarında bulunduğu hediyeleri verildi. Törene bazı öğrencileri aileleri de katıldı.

29.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz