27 Ekim 2021 Çarşamba
GTB HABERİN ZİRVESİNDE

GTB HABERİN ZİRVESİNDE

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), Medya Takip Şirketi Ajans Press tarafından açıklanan ‘Medya Analiz Raporunda’, faaliyet ve projeleriyle 2017 yılında Türkiye’de en fazla gündeme gelen ticaret borsaları sıralamasında ilk sıralarda yer aldı.

A sınıfı akredite borsa olarak üyelerine sunduğu kaliteli hizmetin yanı sıra Gaziantep’in gelişimine ve tanıtımına katkı sunan projeler içerisinde yer alan Gaziantep Ticaret Borsası, bu faaliyetlerinin medya yansımasında Türkiye’de en fazla gündeme gelen borsalar arasına girdi.

Medya Takip Şirketi Ajans Press, 2017 yılı ‘Ticaret Borsalar Basın Yansımaları Medya Analiz Raporu’nu açıkladı.

Ticaret Borsalarının, 2017 yılı içerisinde ulusal, bölgesel ve yerel gazetelerde yayımlanan haber sayılarının incelenmesi oluşturulan raporda GTB, 2017 yılında çeşitli medya mecralarında yayımlanan 2067 adet haber sayısıyla Türkiye’deki ilk 100 borsa arasında ikinci oldu.

Raporda ayrıca borsaların haberlerinin ortalama tiraj grafiklerine ve okuyucu erişimlerine de yer verildi. GTB, gazete ve dergilerde yayımlanmış haberleriyle yaklaşık 15 milyon 356 bin tiraj ve 47 milyon genel okuyucu erişimine ulaşarak bu alanda önemli bir başarı elde etti.

GTB’nin toplam 2067 haber sayısıyla ikinci sırada yer aldığı medya raporunda birinciliği 2749 haberle Antalya, üçüncülüğü ise 1673 haberle İzmir Borsaları aldı.

GTB Genel Sekreteri Özgür Bayram, GTB’nin faaliyetlerinin medya aracılığıyla üyelerine ve tüm kamuoyuna duyurulmasına destek sağlayan yerel ve ulusal medya temsilcilerine teşekkür etti.

3.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz