5 Temmuz 2022 Salı
HEKİMLER G(Ö)REVDE

HEKİMLER G(Ö)REVDE

Özlük haklarının iyileştirilmesi için bir süredir iş bırakan doktorlar Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep'te de sokaklara indi. Tabiplerin, G(ö)revdeyiz eylemi bugün de devam edecek.

Türkiye genelinde görev yapan binlerce doktor ve aile hekimi, “sağlıkta şiddet, düşük ücret ve ağır iş yükü”ne tepki göstermek amacıyla iş bırakarak, grev yaptı.

Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de doktorlar, hemşireler ve aile hekimleri, sağlıkta şiddet yasasının ve ücretlerinin düzenlenmesi gibi isteklerinin yerine getirilmediği gerekçesiyle 14-15 ve 16 Mart 2022 günlerinde acil sağlık hizmeti dışında çalışmayacak. 3 günlük grev boyunca acil servis hariç olmak üzere hastaneler ve aile sağlığı merkezleri hizmet vermeyecek.

Sağlık sorunlarına dikkat çekmek isteyen doktorlar, Türkiye genelinde 3 günlük grev kararını “14 Mart Tıp Bayramı” ile birlikte uygulamaya koydu.

HASTANELER VE ASM'LERDE HİZMET VERİLEMEDİ

Gaziantep’te doktorların grev yapacağını bilen kimi vatandaşlar hastaneye gitmedi. Bazı branşlardaki kimi doktorlar önceden randevu alan hastalarına bakarken, birçok doktorun grev nedeniyle hastane ve aile sağlık merkezlerine gelmediği görüldü.

Grev nedeniyle hastaneler ve poliklinikler kısıtlı olarak hizmet verirken, aile sağlığı merkezlerine ve hastanelere gelen hastalar, doktorlar ve aile hekimleri grevde olunca tekrar evlerine dönmek zorunda kaldı.

Hastanelere gelen vatandaşlar, “doktorlar grevde, 3 gün sonra gelin” sözüyle karşılaşırken, aile sağlığı merkezlerine gidenler ise “14-15-16 Martta tüm yurtta bırakıyoruz” yazılı uyarıyı gördü.

15.03.2022 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz