19 Ekim 2021 Salı
HKÜ fotoğrafçılık kulübü yeni kadrajlar için keşifte

HKÜ fotoğrafçılık kulübü yeni kadrajlar için keşifte

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Fotoğrafçılık Kulübü, sürekli düzenledikleri teknik fotoğraf gezilerine bir yenisini daha ekledi.

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasının ardından faaliyete geçen kulüp, yirmi kişilik ekiple Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde bulunan “Sabun Çayı Şelalesi” ne teknik fotoğraf ve eğlence gezisi düzenledi. 

FOTOĞRAF SANATÇILARININ UĞRAK YERİ: SABUN ÇAYI ŞELALESİ

HKÜ Fotoğrafçılık Kulübü üyelerinin katılımıyla düzenlenen gezi ilk olarak Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde bulunan mandalina bahçesinde başladı. Doğa severler ve fotoğraf sanatçılarının uğrak yeri haline gelen ve turistler için de cazibe merkezi olan Sabun Çayı Şelalesi kulüp üyelerine farklı bir deneyim yaşattı. Teknik fotoğraf ve eğlence gezisi olarak düzenlenen ve günübirlik olan etkinlikte kulüp eğitmenleri kulüp üyelerine detaylı fotoğraf çekim tekniklerinden bahsetti. Ardından kulüp üyeleri gönüllü modeller seçip doğada model çekimleri yaptı. Doğa ile uygulamalı olarak çekim yapan kulüp üyeleri bol bol fotoğraf çekerek öğrendiklerini geliştirme fırsatı buldu.

“DOĞANIN EŞSİZ GÜZELLİKLERİNİ KEŞFETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Gezi organizatörü ve HKÜ Fotoğrafçılık Kulübü Başkanı Salih Ferhat Toygun gezi ile ilgili, “Arkadaşlarımız etkinlikten çok memnun kaldı. Günübirlik gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte doğada model çekimi tekniklerini detaylı bir şekilde öğrenme ve aktarma fırsatı bulduk. Fotoğraf gezisi olduğu için teknik anlamda uygulamalı olarak çalışmalar yaptık. Aldığımız olumlu dönütler bizi sevindirdi. Kulüp üyelerimiz de ne kadar ıslansak ta çok eğlenceli ve verimli geçtiğini söyledi. Fırsat buldukça etkinliklerimizi artırarak sürdürmeye ve doğanın bize sunduğu eşsiz güzellikleri kulübümüzle birlikte keşfetmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

16.10.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz