3 Ağustos 2021 Salı
HKÜ mesleki gelişim protokolü imzaladı

HKÜ mesleki gelişim protokolü imzaladı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ile Gaziantep Oğuzeli Kaymakamlığı arasında “Okul Temelli Mesleki Gelişimine İlişkin İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Yenilikçi ve gelişimci bilim merkezi olarak çalışmalarını sürdüren Hasan Kalyoncu Üniversitesi eğitim projelerindeki çalışmalarını arttırıyor. Bu kapsamda eğitim işbirliği çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek HKÜ ve Oğuzeli Kaymakamlığı ile ortak bir eğitim işbirliği protokolü imzaladı.

KAYMAKAM EROĞLU VE REKTÖR YILMAZ PROTOKOLE İMZA ATTI

Eğitim protokolüne ilişkin imzalar HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ile Oğuzeli Kaymakamı Rızvan Eroğlu tarafından atıldı. Protokol ile beraber HKÜ Eğitim Fakültesi Akademisyenleri, öncelikli olarak ilçede belirlenen ortaokullar ve liselerde ölçme ve değerlendirme çalıştayları düzenleyeceği belirtildi. “Okul Temelli Mesleki Gelişim” konusunda öğretmenlerin ve okulların eğitim-öğretim ihtiyaçlarının belirlenmesine ve karşılanmasına yönelik uygun görülen okullara, HKÜ tarafından ”Okul Danışmanlığı” hizmeti sunulacağı, eğitim faaliyetlerine yönelik çalışma takviminin hazırlanmasında ise HKÜ ve Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordineli olarak çalışacağı bildirildi. Bununla beraber HKÜ Eğitim Fakültesi öğretmen adayı öğrencilerin de “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi ile mümkün olan diğer uygulama dersleri kapsamında, Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilk-ortaokullara ve liselere stajyer öğrenci yönlendirmesi yapacağı açıklandı.

“PROTOKOLÜN HAYIRLI VE VERİMLİ OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

İmza protokolünde, üniversite olarak toplum yararına projeler üretmenin önemine vurgu yapan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz: “Hasan Kalyoncu Üniversitesi bölgenin ilk vakıf üniversitesidir. Kurulduğu günden bu yana yenilikçi ve girişimci olma özelliği ile vizyonunu sürekli geliştirerek ön plana çıkıyor. Üniversitelerin en önemli görevi eğitim-öğretim yapmaktır. Bununla birlikte topluma fayda sağlayan hizmetler vermek ve toplum yararına projeler üretmekte üniversitelerin görevleri arasındadır. Bu düşünceler doğrultusunda Hasan Kalyoncu Üniversitesi ile Oğuzeli Kaymakamlığı arasında gerçekleşecek olan bu protokolün hayırlı ve verimli olmasını temenni ediyorum” dedi.

21.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz