31 Temmuz 2021 Cumartesi
HKÜ Rize’de öğrencilerle buluştu

HKÜ Rize’de öğrencilerle buluştu

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), Türkiye’nin dört bir yanında seminerlerini sürdürüyor. Çeşitli illerde düzenlediği seminerlere bir yenisini daha ekleyen HKÜ Rize’de öğrencilerle buluştu.

HKÜ’nün düzenlediği programa, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz, HKÜ Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. Songül Kalyoncu ve HKÜ Öğretim Üyesi Klinik Psikolog Yrd. Doç. Dr. Mehmet Dinç katıldı. Mehmet Dinç’in konuşmacı olarak katıldığı seminerde öğrencilere ve öğretmenlere; "Sınav Kaygısı ve Motivasyonu” ile ilgili önemli bilgiler verdi.

HEDEFE ULAŞANA KADAR ÇALIŞMAKTAN VAZGEÇMEYİN

Sınav motivasyonu ile ilgili önemli açıklamalar yapan HKÜ Öğretim Görevlisi Klinik Psikolog Mehmet Dinç, salondaki öğrencilere moral depoladı. Dinç, seminerde şunları anlattı: “Hedefinize ulaşabilmeniz için iki önemli durum var birisi zaman, diğeri ise istediğiniz bir şeyi gerçekten istemek ve bunun için çalışmaktır. Zamanı verimli kullanmak çok önemli. Zaman kadar önemli olan bir şeyi gerçekten istemek ve bunu başarabilmek için planlar yapıp mücadele etmek de son derece önem arz etmektedir Yakın zaman içinde sizleri önemli bir sınav beklemektedir. Eğer siz tüm bahanelerden arınarak sınavınıza adapte olur ve bu sınavı gerçekten kazanmayı isterseniz başaran sizler olacaksınız. Unutmayın ki daha çok bahanesi olan değil, her tür bahane ve probleme karşı yılmadan çalışanlar başaracaktır. Şunu da atlamamak gerekir, sınav çok önemli ama kesinlikle dünyanın sonu değil. Eğer sınavınız iyi geçmese bile, bu sizde asla hedefe ulaşmada engel oluşturmasın. Hedefe ulaşana kadar çalışmaktan vazgeçmeyin, olumsuz düşüncelerden, olumsuz kişilerden uzak durun ve başarıya odaklanın”

“HANGİ İŞİ YAPIYORSANIZ YAPIN, SEVEREK VE İSTEYEREK YAPIN”

Dinç, konuşmalarına şu ifadelerle devam etti: “Önemli olan gerçekten istediğiniz ve bir ömür sürdüreceğiniz mesleğinizi iyi belirlemek. Benim tavsiyem şu; bu üniversite iyidir şu üniversite kötüdür gibi düşünceler yerine, hangi bölümü severek yaparım bunu düşünmenizdir. Çünkü seçtiğiniz bölüm hayatınızı dört yıl kadar etkileyecekken, seçtiğiniz mesleğiniz belki 40 yıl hayatınızı etkileyecektir. O yüzden buna dikkat etmeniz gerekir. Bir diğer önemli olay ise bir işi severek yapmanızdır. Hangi işi yapıyorsanız yapın, severek ve isteyerek yapın. Bu nedenle de severek yapacağınız meslekleri tercih ediniz”.

Seminer sonrası, Songül Kalyoncu, Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve Rize İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz’a hediye ve plaket taktim etti. Program hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

5.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz