19 Ekim 2021 Salı
İMO'dan mühendis adaylarına teknik gezi

İMO'dan mühendis adaylarına teknik gezi

Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası, Gaziantep Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi işbirliği ile aralarında yabancı öğrencilerinde bulunduğu 110 mühendis adayı için teknik gezi düzenledi.

Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası, Gaziantep Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi işbirliği ile aralarında yabancı öğrencilerinde bulunduğu 110 mühendis adayı için teknik gezi düzenledi. Mühendis adayı öğrenciler GASKİ Genel Müdürlüğünün çalışmalarına devam ettiği Gaziantep İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisini ile Oğuzeli ilçesinde yapımı devam eden Biyogaz şantiyesini gezdiler. Yetkililerden bilgi aldılar.

İnşaat Mühendisleri Odası, Gaziantep Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesinden öğrencilerin bulunduğu 110 İnşaat Mühendisi adayı öğrenci GASKİ Genel Müdürlüğünün çalışmalarına devam ettiği Gaziantep İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisini ve Oğuzeli ilçesindeki Biyogaz tesislerini gezerek yetkililerden çalışmalar konusunda bilgi aldılar. Teknik geziye İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk ve yönetim kurulu üyeleri, Gaski Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler ve Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Latif Karadağ katıldılar. Biyolojik Atıksı Arıtma tesisi ile ilgili bilgi veren genel müdür Hüseyin Sönmezler" 100 milyon TL bütçeli, 1 milyon nüfusun 200.000 m3 atık suyunu arıtacak, azot ve fosfor giderimli, ileri biyolojik tipte, Avrupa Birliği standartlarına uygun bir tesis inşaa ediyoruz. Belirtilen zamandan önce bitirerek Gaziantep halkının hizmetine sunacağız " dedi. İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk ise tesisleri inceleme fırsatı veren genel müdür Sönmezler'e teşekkür ederek şöyle dedi "  Oda olarak çeşitli zaman aralıklarında mühendis adayı öğrenci arkadaşlarımız için farklı alanlarda teknik inceleme gezileri düzenliyoruz.  Bu en önemli teknik gezilerimizden birini yapıyoruz. Çünkü inşaat mühendisleri okullarından mezun olduklarında hep büyük binalar yapmayı hayal ederler. Aslında bizim mesleğimizde çok farklı alanlar bulunmaktadır. Bunlardan birisi ve en önemlisi alt yapı inşaatlarıdır. Mühendis adayı arkadaşlarımızda bilinç oluşturmak ve farklı alanlarda da çalışabileceklerini anlamaları açısından önemli bir yerde bulunuyoruz. Türkiye'nin en büyük arıtma tesisini yerinde inceleme fırsatı yakaladığımız için hem bizler hem de öğrenci arkadaşlarımız çok şanlıyız. Bize bu imkânı sağlayan genel müdürüme ve Belediye başkan yardımcısı Latif Karadağ'a teşekkür ederim "

Daha sonra Oğuzeli ilçesinde bulunan Biyogaz tesislerini de gezen mühendis adayı öğrenciler yetkililerden çalışmalar konusunda bilgiler aldılar.

 

16.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz