18 Ağustos 2022 Perşembe
Koçer: "16 Nisan ülkemiz için milat olacak"

Koçer: "16 Nisan ülkemiz için milat olacak"

TBMM Meclis Plan Bütçe Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, referanduma sayılı günler kala vatandaşın kafasında soru işareti bırakmamak için çalıştıklarını söyledi.

Koçer, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Öncü Salça fabrikasını ziyaret etti. Burada fabrika yönetimi ve çalışanlarla bir araya gelen Koçer, yeni anayasa çalışmaları ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni anlattı.

Öncü Salça'nın Türkiye'nin önemli markalarından biri olduğunu ifade eden Koçer, şirketin İzmir ve Balıkesir'de de yatırımları olduğunu dile getirdi.

Yeni anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bazı kesimlerce bilinçli bir şekilde yanlış anlatıldığını belirten Koçer, "Evet verenleri İzmir'de denize dökeriz" diyen bir milletvekili olduğunu vurgulayarak, bu vekili kınadıklarını ve savcıları göreve çağırdıklarını ifade etti.

Koçer, "Türkiye'de rejim değişmiyor, sistem değişiyor. Bunu iyi anlamak gerekiyor. Ülkemizin önündeki engelleri aşması için sistemin değişmesi gerekiyor. Bu nedenle 16 Nisan ülkemiz için milat olacak. Referanduma sayılı günler kala vatandaşın kafasında soru işareti bırakmamak için çalışıyoruz. İstikrar en çok Gaziantep'e yaradı, çünkü üretim istihdam ağırlıklıdır" dedi.

Sistemle birlikte hem hantal yapının hem de ekonomik yapının değişeceğini vurgulayan Koçer, "Ekonomisi güçlü bir ülke olmamız için sistemin değişmesi şarttır, hatta bunu için geç bile kaldık" ifadelerini kullandı.

Koçer, program sonunda Öncü Salça Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Kozlu ve çalışanlarının sorularını cevapladı.

4.04.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz