3 Haziran 2023 Cumartesi
Koçer’den torba kanun teklifi açıklaması

Koçer’den torba kanun teklifi açıklaması

Gaziantep Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer, kitapta KDV'nin kaldırılması ile engellilere geriye dönük yardım yapılmasını da öngören torba teklif hakkında açıklamada bulundu.

Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü Koçer, 18 maddenin yer aldığı torba teklifin bu hafta komisyonda görüşülmesinin hemen ardından Meclis Genel Kurulunda görüşülerek kanunlaşacağını bildirdi.

Koçer yaptığı açıklamada şunları kaydetti, "18 maddelik torba kanun teklifinde, değişik kesimlerden vatandaşlarımızın taleplerine ve kamu kurumlarımızın ihtiyaçlarına yönelik önemli kanun değişiklikleri bulunuyor. Daha önce görüşmeleri yine Plan ve Bütçe Komisyonunca gerçekleştirilen bir düzenleme ile emeklilerimize ödenmeye başlanan Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin, engellilerimize yapılan bakım desteğinin hesaplanması noktasında bir hak kaybına yol açtığı görüldü. Bu konuda yapılması öngörülen düzenleme ile bakım ihtiyacı olan engellilerimiz mevcut yardım ve hizmetlerden yararlanabilecek ve aynı zamanda yapılan yardımları kesilmiş olanlar bu haklarını geriye dönük olarak alabilecekler. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince çiftçilerimize kullandırılan tarım kredilerinin yapılandırılması imkanına ilişkin düzenleme ile çiftçilerimiz ve tarımsal üretim desteklenmiş olacak. İş güvenliği uzmanlarının yetkilendirilmelerine ilişkin düzenlemenin süresi uzatılarak iş piyasasının, işverenlerin ve iş güvenliği uzmanlarımızın büyük bir ihtiyacı karşılanmış olacak. Kitap, dergi ve gazetelerin KDV oranının sıfıra düşürülmesiyle vatandaşlarımız daha ucuza yayın alabilecekler. Ayrıca Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin adının Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi şeklinde değiştirilmesi ve ÖTV'yle ilgili bazı düzenlemeler de yine bu kanun teklifinde yer almaktadır. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum."

19.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz