13 Ağustos 2022 Cumartesi
Konukoğlu’ndan anlamlı bağış

Konukoğlu’ndan anlamlı bağış

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, “Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’na anlamlı bir bağışta bulundu.

Sanayi Odası olarak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak her zaman kadınlara destek veren Adil Sani Konukoğlu, medya mensupları ile milletvekilleri, yerel yönetim, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri adına TSK Mehmetçik Vakfı’na maddi bağış yaparak, Dünya Kadınlar Günü’nü daha anlamlı ve kalıcı kıldı.

TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürlüğü tarafından, yapılan bağışa karşılık, “…Gücünü Yüce Milletimizin üstün insanlık ve yardımlaşma duygusundan alan TSK Mehmetçik Vakfı’na yaptığınız bağışınızla önemli katkıda bulundunuz. Bu yüce davranışınız dolayısıyla Mehmetçiklerimiz adına şükranlarımızı ve saygılarımızı sunarız” ifadelerinin yer aldığı bir “Teşekkür Mektubu” ile “Gümüş Plaket” takdim edildi.

Terörle mücadele ederken hayatını kaybeden bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimi şükranla anan GSO Başkanı Konukoğlu, vatan uğruna canlarını veren tüm şehitlerimizin ailesi ve çocuklarının bizlere emanet olduğunu vurguladı. Konukoğlu, şunları paylaştı:

“ŞEHİTLERİMİZİN AİLESİ VE ÇOCUKLARI BİZLERE EMANET”

“Türkiye’nin sürdürülebilir rekabet gücüne kavuşması ve daha hızlı büyüyebilmesi için beşeri sermayemizin yarısını oluşturan kadınların gücünü, aklını ve potansiyelini mutlaka toplumsal hayatımıza kazandırmamız gerekiyor. Kadınların yaptığı değerli çalışmalarla; ülkemizin ekonomik, sosyal, politik ve kültürel gelişmesinin hızlanmasıyla daha güzel yarınlara birlikte ulaşacağımıza inancımız tamdır.

Ancak unutmayalım ki, vatanımız varsa biz varız. 15 Temmuz hain darbe girişiminde bir kere daha anladık ki, en kıymetli hazinemiz vatandır. Ve üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu kutsal toprağı aziz şehitlerimize borçluyuz. Onların yaptığı fedakarlığın değeri ise hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yüce ve büyüktür.

Terörle mücadele eden askerlerimizin annelerine, eşlerine ve çocuklarına destek olmak amacıyla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anısına ‘TSK Mehmetçik Vakfı’na bağış yaptık. Sizlerin vasıtasıyla, vatan uğruna canlarını veren Mehmetçiklerimiz ile gazilerimizin ailelerine yardım edebildiğimiz ve çocuklarının eğitimine destek sağlayabildiğimiz için mutlu olduğumuzu paylaşmak isterim. Başta şehit ve gazi anneleri ve saygıdeğer eşleri olmak üzere tüm kadınların bu anlamlı gününü en iyi dileklerimle kutlarım.”

Ulusalda, bölgede ve yerelde çalışan medya mensuplarının yanı sıra kadın milletvekilleri, yerel yönetim, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve sanayicilerin de bu özel günü çeşitli yöresel hediyelerle kutlandı.

8.03.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz