17 Ekim 2021 Pazar
Nizip Ticaret Odası'nda Yangın Eğitimi ve Tatbikatı

Nizip Ticaret Odası'nda Yangın Eğitimi ve Tatbikatı

Nizip Ticaret Odası ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi işbirliği ile yangın eğitimi ve söndürme tatbikatı yapıldı.

Nizip Ticaret Odası hizmet binasında düzenlenen tatbikata Nizip Ticaret Odası çalışanları, Nizip Organize Sanayi Bölgesi personelleri, Başpınar Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi uzmanları ve Türk-Sel Yangın Söndürme Sistemleri firması da katıldı.

Tatbikat, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Eğitim Amiri Fuat Yılmaz tarafından Nizip Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonunda katılımcılara yangın çeşitleri, söndürme teknikleri ve yangın sırasında yapılması gerekenler hakkında önemli teorik bilgiler verilerek başladı.

Teknik bilgilerin verilmesinin ardından Nizip Ticaret Odası bahçesinde yakılan ateşi kısa süre içerisinde katı ve sıvı yangınlarına karşı söndürme teknikleri hakkında bilgiler verilerek uygulamalı olarak söndürme teknikleri de gösterildi.

Tatbikatın sonunda bir açıklama yapan Nizip Ticaret Odası Genel Sekreteri Serpil Gündoğdu şunları ifade etti: "Odamız ve Nizip Organize Sanayi Bölgesi personellerine yönelik olarak yangın önleme, yangın söndürücü kullanma, yangına müdahale biçimleri hakkında teorik olarak eğitim aldık ve yangına ilk müdahalenin nasıl yapıldığını uygulamalı olarak öğrenmiş bulunmaktayız. Başarılı bir tatbikat geçirdik inşallah tüm personellere faydalı olmuştur. Ben tatbikatın düzenlenmesinde emeği geçen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve tüm katılımcılara çok teşekkür ederim." dedi.

15.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz