7 Haziran 2023 Çarşamba
NURDAĞI YOLU ÖLÜM YOLU OLMAYA DEVAM EDİYOR

NURDAĞI YOLU ÖLÜM YOLU OLMAYA DEVAM EDİYOR

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, "ölüm yolu" olarak bilinen, sürekli ölümlü ve ağır yaralanmalı kazaların olduğu Gaziantep-Nurdağı yolunda geçtiğimiz günlerde 16 kişinin yaralandığı kaza ile tekrar dikkat çekti.

Kaplan, "Nurdağı ölüm yolu olmaya devam ediyor. Yıllardır kronikleşmiş, kısırlaşmış bir yol yapım çalışması var deniliyor ama görülen bir çalışma yok. Her hafta bir kaza haberiyle karşılaşıyoruz. Geçtiğimiz günlerde 16 kişinin yaralandığı bir kaza daha oldu. Yol yapımlarıyla övünen AKP, bu yolu neden görmezden geliyor? Duble yol yapmak bu kadar zor mu? İnsan hayatı bu kadar önemsiz mi? Bir ay önce bu yol ile ilgili yazılı soru önergesi verdim, cevap yok. Gaziantep-Nurdağı karayolunun, defalarca duble yol yapılacağı bilgisi bölge halkına duyuruldu. Ancak ne yol yapıldı, ne önlem alındı. Halk artık bu yola bir çözüm istiyor" diye açıklamalarda bulundu.

İNSAN HAYATI DUBLE YOLDAN UCUZ OLMAMALI

Gaziantep-Nurdağı yolunun acilen yapılmasına dikkat çeken Kaplan, konunun takipçisi olacağını, elinden geleni yapacağını belirtti.

Kaplan, "İnsan hayatı yapılacak bir duble yoldan ucuz olmamalı. Bir an önce, bahsi geçen karayolunda çalışma yapılmalı, gerekli önlemler alınmalı. Burdan yetkililere sesleniyorum. Yarın sizin de bir yakınınız bu yolda can verebilir. Biraz hassasiyet gösterin artık" dedi.

28.08.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz