14 Ağustos 2022 Pazar
REKTÖR GÜR: GEÇMİŞİMLE GURUR DUYUYORUM

REKTÖR GÜR: GEÇMİŞİMLE GURUR DUYUYORUM

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, bazı yerel gazetelerde yer alan ve arama motoru Google’daki geçmişini sildirdiğine dayanak gösterilen belgenin uydurulmuş, sahte, komik bir belge olduğunu belirterek, “Geçmişimde utanacağım bir şeyim yok ki sildirteyim. Bu iddia da belli mecraların şahsım ve Gaziantep’in göz bebeği, Gaziantep Üniversitesi’ni yıpratmaya yönelik iftira kampanyasının son örneğidir. Bu iftiraları atanlara hukuki yoldan hesap soracağız” dedi. 

Konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, tek kalemden çıktığı tartışılmaz olan haberi okuyan herkesin, bir arama motorundaki kayıt silinse bile, o bilgi ve haberin kaynağında aynen kaldığını idrak ettiğini belirten Rektör Gür, “Benim geçmişimden utanacağım, hesabını veremeyeceğim veya sildirme gereği duyacağım hiçbir şeyim yok. Bu nedenle de, ne Google’dan geçmişimi sildirdim, ne de bunun karşılığında yapıldığı ileri sürülen ödemeyi yaptım” dedi. Bu tamamen yıllardır canla başla sürdürdüğümüz FETÖ ile mücadelemizi engellemeye çalışan yapılanmaların FETÖ taktikleri ile ürettiği düzmece bir komedidir. Rektör Prof. Dr. Ali Gür, haberdeki tüm iddiaların baştan sona yalan olduğunu belirttiği yazılı açıklamasının devamında şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti’nin her ferdiyle ilgili tüm bilgiler devletimizin ilgili birimlerinde en ince detayına kadar mevcuttur. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, devletimizin tüm yöneticileri Türkiye Cumhuriyeti’ni Google haberlerine göre değil, resmi bilgilere göre yönetir, tasarruflarını resmi belge ve bilgiler ışığında yapar. Son, asılsız iftira haber de, sahsıma yönelik olarak Gaziantep Üniversitesi akademisyenlerinin hür iradesi, Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiriyle göreve başlamamdan bu yana gerek şahsım, gerek kurumuma yönelik sürdürülen bu çirkin ve alçakça iftira kampanyasının hangi boyutlara taşınabildiğinin açık bir örneğidir. Daha önceki yalanları olduğu gibi, bu çirkin iftiranın hesabı da kendilerine adalet önünde sorulacaktır. Her zaman söylediğim gibi, yapıcı, yol gösterici, eleştiri nitelikli haberlere saygılıyız. Ancak, iftiralara bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da kapımız kapalıdır. Basınımızın, kimler tarafından üretildiği bilinen bu sahte belgeleri, doğruluğunu sorgulamadan kullanmasının da şehrimiz adına üzücü olduğunu; bu iftira kampanyalarına alet olduklarını ve mesleklerine gereken saygıyı göstermediklerini düşünüyorum. FETÖ ile mücadelemizi engellemeye çalışan belli mihraklar tarafından dozu giderek arttırılan bu çirkin ve ahlak dışı kampanyalar; bizi doğru bildiğimiz yoldan döndüremeyecek ve Gaziantep Üniversitesi’nin eğitim seviyesinin daha üst sıralara yükseltilmesi yolundaki çabamızı engelleyemeyecektir.”

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, doğru habercilik peşinde koşan, basın etik ve ilkelerine bağlı olan basın mensuplarına görevlerinde başarılar dilerken; söz konusu yalan haberlere gazetelerinde yer veren basın kuruluşlarıyla ilgili de bugün hukuki sürecin başlatılacağını bildirdi.

1.08.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz