31 Temmuz 2021 Cumartesi
Rektör Yılmaz’dan 23 mesajı

Rektör Yılmaz’dan 23 mesajı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZ, GELECEK İSE ÇOCUKLARIMIZINDIR”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm dünya da kutlanan tek çocuk bayramı olduğunu belirten Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “23 Nisan 1920 tarih,i milletimizin bağımsızlığını eline aldığı, tarihe adını altın harflerle yazdırdığı ve ülkemiz için büyük önem taşıyan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’ nin açıldığı tarihi gündür. Bu önemli tarihin çocuk bayramı olarak ilan edilmesi, millet olarak çocuklara verilen değerin önemli bir göstergesidir. Bu önemli gün sadece Türkiye’de ki çocukların değil ulusumuzun ve tüm dünya çocuklarının ilk ve tek çocuk bayramı olarak kutlanmaktadır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk; "Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir." diyerek çocukların yetişmesinde toplum olarak herkese sorumluluklar düştüğünü önemle vurgulamıştır. Çocuk ilk eğitimini aileden alır. Eğitim ise çocuklarımızın yetişmesinde, kişiliklerinin belirlenmesinde en az aile kadar önemlidir. Bu yüzden biz eğitimcilere de büyük sorumluluklar düşmektedir. Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak çocuklarımız geleceği için en temel şey olan eğitimi en üst düzeyde vermenin gayreti içerisindeyiz. Sorumluluklarının bilincinde olan üniversitemizin onuncu yılına girmesinin de haklı gurur ve onurunu yaşıyoruz. İlerde söz sahibi olacak, çağın gereksinimlerine ayak uydurabilecek toplumun önder nesillerini yetiştirmenin eğitimcilerin en elzem görevleri arasında olduğu düşüncesiyle hareket ediyoruz. Çünkü çocuklarımız geleceğimiz, gelecek ise çocuklarımızındır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Ulusumuza ve çocuklarımıza bu önemli günü armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, TBMM’nin kuruluşu için mücadele veren kahraman milletimizi ve meclis üyelerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum."

20.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz