8 Şubat 2023 Çarşamba
ŞAHİN’DEN CORONA DENETİMİ

ŞAHİN’DEN CORONA DENETİMİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Büyükşehir ekiplerinin Corona Virüs (COVID-19) salgınına karşı aldıığı tedbirleri yerinde inceledi.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Dünya’yı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Corona Virüsü’ne karşı alınan tedbirler sıklaştırılıyor. Verilen ulusal mücadelede dezenfekte ve sosyal destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise ekibiyle beraber yapılan çalışmaları ve alınan tedbirleri denetledi. Vatandaşları dinledi.

Ekibiyle beraber, virüsün Türkiye’de görüldüğü ilk günden bu yana yoğun mesai harcayan Başkan Fatma Şahin, çalışmaları yerinde görmek için denetime çıktı. Tamvay ve otobüs duraklarını inceleyen Şahin, araçlarda İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle toplu taşımalara Türkiye’de ilk defa uygulanan sosyal mesafe şeritlerini yolculuk yapan vatandaşlara anlattı. Ayrıca Corona salgınına karşı alınan tedbirleri ve çalışmaları iletti. Başkan Şahin, Halkın bilinçlenmesi ve bu konuya hareket etmesi gerektiğini dile getirdi. Zabıta ekipleriyle alışveriş marketlerde etiket kontrolü yaptı. Genelge kurallarına uyulup uyulmadığına baktı. Gıda bankasına geçerek, hazırlanan kolileri ve son durumu yerinde gözlemledi.

Öte yandan Başkan Şahin, vatandaşlara çamaşır suyu ve sabun dağıttı.

30.03.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz