21 Ocak 2022 Cuma
Sanko Üniversitesi'ne Prof. Dr. Güner Dağlı atandı

Sanko Üniversitesi'ne Prof. Dr. Güner Dağlı atandı

SANKO Üniversitesinde rektör vekili olarak görev yapan Prof. Dr. Güner Dağlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rektör olarak atandı.

SANKO Üniversitesinde rektör vekili olarak görev yapan Prof. Dr. Güner Dağlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rektör olarak atandı. 
2014-2015 Akademik Yılı'nda SANKO Üniversitesinde rektör yardımcısı olarak göreve başlayan Prof. Dr. Dağlı, 2017 yılı Şubat ayından bu yana devam ettiği görevine asaleten atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ataması onanan Rektör Prof. Dr. Dağlı, “Mütevelli heyetimizin teklifi, YÖK’ün olumlu görüşü ve Sayın Cumhurbaşkanımızın olurlarıyla bu büyük göreve layık görülmek benim için büyük onurdur” dedi.
“Bilim, Eğitim ve Sağlık Hizmetinde SANKO Farkı” sloganıyla yola çıktıklarını anımsatan Prof. Dr. Dağlı, "Bu farkı sadece Gaziantep’te değil, bölgemizde de hissettiriyoruz. İlerleyen dönemlerde akademik ve idari personelimizin desteği ve öğrencilerimizin gayretiyle ülkemiz adına da büyük başarılar kazanmayı hedefliyoruz. Bu yıl ilk mezunlarımızı verecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Sağlık alanında referans bir üniversite konumuna gelebilmek için her türlü teknik, akademik ve fiziki altyapıya sahibiz ve çalışmalarımız da bunu destekliyor" diye konuştu.

Prof. Dr. Güner Dağlı
Ayvalık-Altınova'da 1961 yılında doğan Prof. Dr. Güner Dağlı, ilköğrenimini 14 Eylül İlkokulunda, orta öğrenimini Bandırma Şehit Süleyman Bey Devlet Parasız Yatılı Okulunda, lise eğitimini Kuleli Askeri Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde başladığı tıp eğitimini, Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) tamamladı. Bir yıl Sarıkamış'ta görev yaptıktan sonra 1987’de GATA Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başladı. Bir yıl Gümüşsuyu Asker Hastanesinde uzman olarak çalıştıktan sonra 1992'de GATA Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalında yardımcı doçent oldu. 1997'de doçent, 2003 yılında da profesör unvanını alan Dağlı, 2004 yılında GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon servis şefliğine atandı. 2012'de Yüksek Bilim Konseyi üyeliği görevini bir buçuk yıl sürdürdü. Halen SANKO Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanlığı görevini sürdüren Prof. Dr. Güner Dağlı, Algoloji (ağrı) ve Yoğun Bakım Yan Dal Uzmanlığı diplomalarına sahipr. Evli ve iki çocuk babasıdır.

SANKO Üniversitesi
2013 yılında kurulan SANKO Üniversitesinde Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesinin Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümlerinde lisans düzeyinde, Moleküler Tıp, Hemşirelik ile Biyolojik ve Biyomedikal Bilimler alanlarında yüksek lisans eğitimi veriliyor.

5.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz