20 Ekim 2021 Çarşamba
Ticaret Borsası Ortaokulunda zeytinyağı etkinliği

Ticaret Borsası Ortaokulunda zeytinyağı etkinliği

Gaziantep Ticaret Borsası Ortaokulu öğrencilerine zeytin ve Zeytinyağı tadımı konulu söyleşi yapıldı. Öğrencilere zeytinyağının faydalarının anlatıldığı söyleşide, iyi bir zeytinyağının nasıl anlaşılacağı ile ilgili tüyolar verildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Ticaret Borsası ve Zeytin Dostu Derneğinin birlikte düzenlediği ‘11. Zeytinyağı Oskarları Ödülleri’ programı başladı. Gaziantep Ticaret Borsası Ortaokulunda başlayan ilk programa Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı’da katıldı.

Akıncı burada yaptığı açıklamada, projeyi düzenleyen Zeytin Dostu Dernek Başkanı ve GTB Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çetin’ne teşekkür ederek, “Murat Çetin’e bu anlamlı etkinliği düzenlediği için teşekkür ederim. Bizde çok mutlu olduk. Ve üstümüze düşen desteği verdik. Zeytin sağlık demektir, bunu çocuklarımıza iyi öğretmemiz gerekiyor. Bu etkinlikte de bir çok hastalığın şifası zeytin olduğunu daha iyi öğrendik” dedi.

Zeytin Dostu Dernek Başkanı ve GTB Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çetin ise, “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Borsası ve Zeytin Dostu Derneği olarak 2 gün sürecek olan Zeytinyağı Oskarları Ödülleri’ programının ilkini borsamız okulunda düzenliyoruz. Amacımız öğrencilere zeytinyağının faydalarını anlatmak ve doğru zeytinyağı nasıl olmalıdır bunu öğretmek. Hem çocuklarımızın 23 Nisan bayramını kutlamak istedik hem de zeytinyağı ile ilgili çocuklarımıza sağlıklı bilgiler ulaştırmaya çalıştık” diye konuştu.

20.04.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz