29 Eylül 2022 Perşembe
DİREK ve ŞANSSIZLIK

DİREK ve ŞANSSIZLIK

Eskilerin güzel bir deyimi vardır “Bilmem neyin davası olmaz” diye. Bir de “Yenildik ama ezilmedik” söylemi. Evet ama bir de görünen gerçek var. Beşiktaş Abubakar'in 2 klas golü ile maçı kazandı ama Gaziantep FK geç uyandı.

Maçın son 15 dakikası heyecan kasırgası ile geçti. İki gollük farka rağmen maçı bırakmayan Gaziantep FK beklediği golü ancak 90 da penaltı ile buldu. Golden sonra demorilize olan Beşiktaş karşında Gaziantep FK uzatma dakikalarında oyuna ortak olma arzusunu sürdürdü. Andre Felipe'nin direkten dönen şutu az daha Beşiktaş'ı şoka sokuyordu.. Ligin 27’nci haftasında 90 dakikasının sonunda Beşiktaş Gaziantep FK'nün 2-1'lik skorla geçerek liderliğini sürdürdü.

Heyecanlı ve Gaziantep FK’nün geç uyandığı bir maç izledik. Beşiktaş'ın kalitesi belli. Abubakar ve Larin gibi standart üstü golcüleri var. Mirallas ve Muhammed gibi forvet oyuncuları olmayınca Gaziantep FK’nün hücum gücü düşük oluyor. Dicko yaraya merhem olamıyor. Defans bloğunda Kana Bıyık onca ağırlığına rağmen mumla aranıyor. Maxim eski görüntüsünde değil, sanki kerhen oynuyor. Buna rağmen topla oynama yüzdesi düşük olsa da Gaziantep FK top kaparak hücuma dönük oynadı. Şut attı Beşiktaş'ın oyun düzenini bozdu. Rakibine fazla şut atma ve duran top fırsatı vermedi. Buna rağmen sahadan mağlup ayrılan taraf oldu. Saha kenarında yerinde duramayan teknik patron Pinto'nun makine nizamında oynamaya alışmış oyunculara müdahalesi katkı yapmadığı gibi olumsuz yansıyor. Sezon sonuna kadar bu oyuncularla mücadele edileceğine göre maç esnasından ziyade antrenmanda ve maçın devre arasında oyuncuları ikaz etmekte fayda var. Direk ve şansızlık puan getirmedi. Geçmiş olsun..

Bingöl Tatvan da helikopter kazasında şehit olan birbirinden değerli11 vatan evladına Allah’tan rahmet diliyorum. Yüce milletimizin başı sağolsun..

7.03.2021 (Turan UYSAL)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

TURLADIK…

MÜKEMMEL ÖTESİ

PUAN PUANDIR

NİYET DURUM SONUÇ

HARİKA

NİHAYET

GALİBİYET

MOLA

HIRS ÖÇ BAŞARI