30 Eylül 2022 Cuma
GÜNDEM DEĞİŞMİYOR

Veysel KARAYILAN

GÜNDEM DEĞİŞMİYOR

Genelde acaba bugün iyi bir şey olur mu diye güne başlayıp buna da şükür diye bitiriyoruz. Öyle bir belirsizliğin içindeyiz ki yarın ne olacak bilmiyoruz Bugünün yarın dün olacak olması ne kadar tuhaf, hayat bilmecelerle dolu. Her şeyin cılkı çıkmış. Mafya, coin, ekonomi, pandemi süreci, eğitim durumu cart curt Memleketin gündemi dolu. Hangi haberin gerçek gündem, hangisinin ise gündemi değiştirmek için çıkarıldığını artık anlamak zor. Gündemde vatandaşın sorunları haricinde herşey var birtek vatandaş yok. Eğitim, davranışları olumlu yönde değiştirme sanatıdır.

EĞİTİM YERLERDE

Eğitimli bireylerden bilinçli ve uygar toplumlar oluşur. Her acının ya da olumsuzluğun altında kesinlikle eğitimsizlik vardır. Memlekette uzun zamandır eğitimde, öğretimde ve bilimde neden geriyiz tartışmaları hep yapılır. Nedense kimse bunun üstüne gitmez. Her yıl eğitim ve öğretim yılı açılıyor ama, öğretim verilip eğitim pas geçiliyor. Şimdi alt yapısı hazır olmayan pasif uzaktan eğitim var. Zaten koronovirüs ile başlı başına bir sınav, bir test veriyor çocuklar Memlekette internete ulaşamayan bilgisayarı olmayan yüzlerce aile var.

ÖLÜ SOYUCU

Türkçe'de "babasına rahmet okuttu" diye bir deyim vardır. Rivayete göre bu deyimin çıkış sebebi küçük bir kasabada bir "nebbaş" yani ölü soyucu varmış.

Her gün cenazeleri izler ve o gece taze gömülmüş ölülerin kefenlerini soyarmış. Gel zaman git zaman nebbaş hastalanmış, ağırlaşmış, yaptıklarından pişmanlık duymaya başlamış Arkamdan kimse rahmet okumayacak, beni hayırla kimse anmayacak diye üzülmeye başlamış. Nebbaşın oğlu, merak etme baba, ben seni hayırla andıracağım diye cevap vermiş.

Nebbaş ölmüş. Tabi hiç kimse rahmet okumamış kendisine. Nebbaşın oğlu babası gibi başlamış nebbaşlığa. Ancak oğul, soyduğu ölülerin arkasına bir de kazık sokuyormuş.

Kasabalılar başlamışlar babası için rahmet okumaya ve, Allah rahmet eylesin, o da ölüleri soyardı ama, hiç değilse arkalarına kazık sokmazdı, demeye...

NİZİPLİ GAZETECİLER AMERİKAN HASTANESİ İLE ANLAŞTI

Nizip Gazeteciler Cemiyeti ile Özel MMT Amerikan Hastanesi arasında indirim protokolü imzalandık Protokole göre, Nizip Gazeteciler Cemiyeti üyeleri ile birinci derece yakınları Özel MMT Amerikan Hastanesi tarafından indirimli olarak hizmet alacak.

Bu protokolle NGC üyesi arkadaşlarımız, eş ve çocukları ile anne ve babaları MMT Amerikan Hastanesi’nden alacakları ayaktan ve yatarak tedavi hizmetlerinden indirimli olarak faydalanacaktır. Hayırlı olsun..

30.05.2021 (Veysel KARAYILAN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

EGOLU SİYASETÇİLER

PAHALILIK ALGISI YOK EDİLMEZSE

MEMLEKETİN YENİ SİYASİ DİNAMİKLERE İHTİYACI VAR

MEMLEKETİN SORUNU

MEMLEKETİN HALİ AHVALİ

DİK DURMA

SOSYAL MEDYA

MARKALAR VE FUARLAR

SİYASET ÜZERİNE