22 Eylül 2023 Cuma
SEÇİMLER

Veysel KARAYILAN

SEÇİMLER

Türkiye'de siyasetin dinamikleri değişmezse, ülkenin geleceği de yok. Eğitimin bittiği, cahilin cesaretlendiği bir zamanda Türkiye'de siyaset parası olanların hobisi durumunda. Çünkü siyaset çok maliyetli. Eskiden seçim kazanmak için, inançlı gönüllüler ordusu gerekli idi ve eskiden para ile para kazanılırdı. Şimdi ise para harcamayan seçim kazanamaz tezi ağırlık kazandı. Yani seçim kazanmak için geçerli akçe para. Halbuki her partiden milletvekili olmak isteyen pırıl pırıl insanlar var.

Siyasette hep aynı isimler, denenmiş ve başarılı olamamış politikalar. İşte bu memleketin sorunu bu!! Siyasette bir seçim kazanan hizmetten çok gözünü başka şeylere dikiyor. Belediye başkanı milletvekilliğine, küçük koltukta oturan büyük koltuğa göz dikiyor. Kendi memleketine bişey kazandıramayanlar kendilerine kazandırıyor. Ve çoğu siyaseti meslek, milletin parasını malı edinmeye başlıyor. Öyle sosyal medyada görünmeler, poz vermeler ve kuru sıkı atmalar artık tutmuyor şimdi herkes herkesin güç ve becerisini çok iyi biliyor.

Siyaset yerelde şekillenecek gibi. Seçim genelde ve yerelde partilerin değil halkın sevdiği, saydığı ve değer verdiği siyasetçilerin ön planda olacağı anlaşılıyor. Siyasetin özü yerelde ama ne yazık ki yörede milletvekilleri ve belediye başkanlarına karşı çokta olumlu sözler yok. Vatandaşın yerel siyasetçilerden istediği şey kibir siyasetini terk etmeleri ve millet karşısında mütevazı ve hizmet eden olmaları. Vatandaşın yerel siyasetçilerden talep ettiği tarz bu. Ama bizim siyasetçilerde bu tarz var mı yokmu vatandaş biliyor

Yaşam, hiçbir zaman bize “en iyi seçimi” hediye etmez. Bu seçimi biz yaparız. En iyiyi kendimiz için biz buluruz. Yaşamda olduğu gibi siyasette de seçimlerimiz önemlidir. Kendimiz ve memleketimiz için. Ve her zaman bir ihtimal daha vardır istediklerine ulaşabilmek, istemediklerinden vazgeçebilmek için. Seçim senin. Ya gerçeği seçersin, yada şikayet etmez kabullenmeyi tercih edersin.

Şaka maka seçime bir hafta kaldı

Bu saatten sonra yapılanlar boş. Vatandaş kararını verdi. Umarım herşey çok iyi gider ve sonunda hepimiz için en hayırlısı neyse o olur… Kazanan TÜRKİYE olur…

7.05.2023 (Veysel KARAYILAN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

MEMLEKET VE EĞİTİM

YERELDE VE GENELDE KOLTUK YAPIŞKANLARI

SİYASETTE MEMLEKET MANZARALARI

SOSYAL MEDYADAKİ DÜNYAMIZ

SEÇİMLERDE NE OLUR

SEÇİMDEN SEÇİME KIYMETİNİZ VAR

MUHALEFET VE SEÇİMLERİMİZ

PARTİLERDE GRUPÇULUK

YENİ YIL